Już żniwa w gminie Włoszczowa. Rolnicy koszą pszenicę i rzepak (ZDJĘCIA)

Marek Piórecki
Marek Piórecki
Jesteśmy na półmetku wakacji. Lata ubywa, zboże dojrzewa i czas na zbiory. Na pola w gminie Włoszczowa ruszyły kombajny.Żniwa to najbardziej pracowity na wsi czas. Kombajny koszą w pierwszej kolejności jęczmień ozimy. Kolejne ze zbóż, które legną pod kosami, to pszenica i pszenżyto. Trzeba korzystać ze słońca i zdążyć przed burzami. Nawałnice niszczą uprawy, gospodarze więc już zbierają pierwsze plony wykorzystując słoneczną aurę. Jeśli będzie sprzyjająca pogoda (brak opadów) żniwa na dobre rozpoczną się w nadchodzący weekend. - W gminie Włoszczowa uprawia się przede wszystkim pszenicę ozimą i kukurydzę, dalej rzepak ozimy, ziemniaki, buraki cukrowe - mówi Iwona Boratyn, rzecznik prasowy Urzędu Gminy Włoszczowa.W skupach utrzymują się stosunkowo wysokie ceny, choć widać już że stopniowo spadają.    Pszenica konsumpcyjna 900-1200 złotych za tonę    Żyto konsumpcyjne 650-800 zł/tona    Jęczmień konsumpcyjny 800-900 zł/tona    Pszenica paszowa 680-880 zł/tona    Żyto paszowe 500-680 zł/tona    Pszenżyto 800-900 zł/tona    Jęczmień paszowy 600-760 zł/tonaNA KOLEJNYCH SLAJDACH ZDJĘCIA Z PRAC POLOWYCH W GMINIE WŁOSZCZOWA >>>>>>>>
Jesteśmy na półmetku wakacji. Lata ubywa, zboże dojrzewa i czas na zbiory. Na pola w gminie Włoszczowa ruszyły kombajny.Żniwa to najbardziej pracowity na wsi czas. Kombajny koszą w pierwszej kolejności jęczmień ozimy. Kolejne ze zbóż, które legną pod kosami, to pszenica i pszenżyto. Trzeba korzystać ze słońca i zdążyć przed burzami. Nawałnice niszczą uprawy, gospodarze więc już zbierają pierwsze plony wykorzystując słoneczną aurę. Jeśli będzie sprzyjająca pogoda (brak opadów) żniwa na dobre rozpoczną się w nadchodzący weekend. - W gminie Włoszczowa uprawia się przede wszystkim pszenicę ozimą i kukurydzę, dalej rzepak ozimy, ziemniaki, buraki cukrowe - mówi Iwona Boratyn, rzecznik prasowy Urzędu Gminy Włoszczowa.W skupach utrzymują się stosunkowo wysokie ceny, choć widać już że stopniowo spadają. Pszenica konsumpcyjna 900-1200 złotych za tonę Żyto konsumpcyjne 650-800 zł/tona Jęczmień konsumpcyjny 800-900 zł/tona Pszenica paszowa 680-880 zł/tona Żyto paszowe 500-680 zł/tona Pszenżyto 800-900 zł/tona Jęczmień paszowy 600-760 zł/tonaNA KOLEJNYCH SLAJDACH ZDJĘCIA Z PRAC POLOWYCH W GMINIE WŁOSZCZOWA >>>>>>>>Iwona Boratyn

Astronauci amatorzy polecieli w kosmos

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie