Kacper Zaborski znów na podium mistrzostw Polski w K-1 Rules

Paweł Wełpa
Kacper Zaborski archiwum prywatne
Kacper Zaborski, trenujący obecnie w Victorii Szydłowiec, zdobył srebrny medal mistrzostw Polski juniorów starszych w K-1 Rules.

Po brązowym medalu w stylu low kick zdobytym kilka tygodni temu Kacper Zaborski tym razem zdobył srebro mistrzostw kraju juniorów starszych w kategorii 71 kg.

Na zawodach, które w miniony weekend odbyły się w Sanoku, mieszkający w Majkowie zawodnik uznał wyższość tylko jednego rywala – Dawida Sieka, utytułowanego kickboksera, medalisty mistrzostw kraju i czempionatów międzynarodowych.

W półfinale KAcper Zaborski wziął rewanż za przegraną na wspomnianych wcześniej mistrzostwach w kick-boxingu low kick wygrywając z Tomaszem Lasotą.

Kacper wygrał w pięknym stylu półfinał, rewanżując się przeciwnikowi za przegraną trzy tygodnie temu i tym samym stanął przed szansą wywalczenia po raz pierwszy w swojej karierze tytułu mistrza Polski juniorów w formule K-1 Rules. W finale jednak troszkę zabrakło szczęścia – powiedział trener Kacpra Paweł Surdy.

Zawodnicy Victorii Szydłowiec zdobyli w sumie siedem medali w tym jeden złoty, cztery srebrne i dwa brązowe.