Kadetki Victorii wicemistrzyniami

KAR
Victoria Włoszczowa została wicemistrzem województwa kadetek i zagrała w mistrzostwach Polski archiwum klubu
Victoria Włoszczowa po raz kolejny potwierdziła świetną klasę. Drużyna kadetek zajęła drugie miejsce na koniec sezonu, zostając wicemistrzem województwa świętokrzyskiego.

Włoszczowski zespół poprawił pozycję sprzed roku. Wtedy zajął trzecie miejsce. - Wicemistrzostwo województwa, to duży sukces zważając na zmiany i kontuzje, które nastąpiły w naszym zespole w trakcie sezonu - mówił Wojciech Guździoł, trener Victorii.

Drużyna występowała w składzie: Patrycja Kozioł, Patrycja Depta, Wiktoria Barczyńska, Gabriela Bujak, Julia Prusicka, Klaudia Gładyś, Anna Kryczka, Dominika Tanasiewicz, Marta Maron, Olga Tyszer, Weronika Cuper. Trenerem drużyny jest Wojciech Guździoł.

Dzięki drugiemu miejscu Victoria uzyskała prawo gry w ćwierćfinałach mistrzostw Polski. Zespół prowadzony przez trenera Guździoła w weekend wziął udział w turnieju, który odbył się w Jarosławiu. Nasza drużyna zajęła ostatnie miejsce w swojej grupie, nie uzyskując awansu do półfinału.

Wyniki Victorii w Jarosławiu: SAN-Pajda Jarosław - Victoria Włoszczowa 3:0 (25:12, 25:20, 25:11), SKS Szóstka Biała Podlaska - Victoria Włoszczowa 3:1 (25:18, 27:29, 26:24, 25:16). Mecz o piąte miejsce: Victoria Włoszczowa - TPS Lublin 0:3 (15:25, 16:25, 12:25).
Klasyfikacja końcowa: 1. SAN-Pajda Jarosław, 2. Dargfil Tomaszów Mazowiecki, 3. SMS Szóstka Mielec, 4. SKS Szóstka Biała Podlaska, 5. TPS Lublin, 6. Victoria Włoszczowa.

Awans do półfinałów mistrzostw Polski kadetek uzyskały po dwa najlepsze zespoły.