Kamil Krakowiak mistrzem Polski juniorów w trójboju siłowym

Dorota KUŁAGA
Trójboista z Sandomierza został mistrzem Polski juniorów. Został też zakwalifikowany do kadry na mistrzostwa świata w Republice Południowej Afryki

Kamil Krakowiak z Sandomierza zdobył złoty medal na mistrzostwach Polski w trójboju klasycznym, które odbyły się w Mińsku Mazowieckim. Triumfował w kategorii do 93 kilogramów juniorów do 23 lat.

Był jedynym zawodnikiem z powiatu sandomierskiego, który rywalizował w tych zawodach. Reprezentował Tęczę Społem Kielce. Mistrzostwa były dobrze obsadzone. Wystartowało w nich 220 trójboistów z całego kraju.

W mocnej stawce rywali świetnie spisał się Kamil Krakowiak. Uzyskał następujące wyniki: w przysiadzie 220 kilogramów, w wyciskaniu 145 kilogramów, w martwym ciągu 275 kilogramów, łącznie w trójboju uzyskał 640 kilogramów i wynik ten zapewnił mu pierwsze miejsce i złoty medal w mistrzostwach kraju juniorów.

- To mój największy sukces w karierze. Kilkanaście dni wcześniej zdobyłem brązowy medal w wyciskaniu sztangi na mistrzostwach Polski, które odbyły się w Tarnobrzegu - wyjaśnił Kamil Krakowiak.

Dobry start w Mińsku Mazowieckim sprawił, że zawodnik z Sandomierza został zgłoszony do wyjazdu na mistrzostwa świata w trójboju siłowym klasycznym, które odbędą się w czerwcu w Johannesburgu z Republice Południowej Afryki.

- Mam nadzieję, że uda się zebrać odpowiednie fundusze na przelot i tygodniowy pobyt w Republice Południowej Afryki i wystartuję w tej imprezie. Bardzo zależy mi na tym, żeby tam pojechać i z dobrej strony pokazać się na tych zawodach - dodał trójboista z Sandomierza.

Kamil Krakowiak ma 22 lata, mieszka w Sandomierzu, ale studiuje na Politechnice Świętokrzyskiej. Jest na trzecim roku na kierunku mechanika i budowa maszyn. Trójbój siłowy trenuje od trzech, od momentu rozpoczęcie studiów na kieleckiej uczelni.