Kapitalny bieg Damiana Satora

Dorota KUŁAGA
Damian Sator (z lewej) w Kielcach wygrał bieg na 3000 metrów, Konrad Imosa (z prawej) był piąty na 100 metrów. W środku trener Zdzisław Perepiczko. Fot. Dorota Kułaga
Buski lekkoatleta na zawodach w Kielcach w pięknym stylu zakwalifikował się do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Damian Sator ze Słoneczka Busko-Zdrój wygrał bieg na 3000 metrów w eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, które w sobotę odbyły się w Kielcach. - To był kapitalny bieg, jestem pod wrażeniem występu Damiana - mówił Wiesław Rożej.

Nie ma się co dziwić, że prezes Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki komplementowała Damiana Satora. Pobiegł on bardzo dobrze i po emocjonującej walce triumfował w biegu na 3000 metrów z czasem 8.57,98.

- Damian w stu procentach zrealizował założony wcześniej plan. Z pierwszego miejsca zakwalifikował się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, osiągnął też wyśmienity czas. Z tym wynikiem plasuje się w pierwszej piątce w Polsce w kategorii juniorów młodszych w biegu na 3000 metrów - powiedział Zdzisław Perepiczko, trener Słoneczka.

Bardzo dobrze spisał się też drugi zawodnik Słoneczka - Konrad Imosa, który wygrał serię eliminacyjną biegu na 100 metrów z nowym rekordem życiowym 11,35. W serii finałowej zajął piątą lokatę z rezultatem 11,42. W sobotę i niedzielę buskich zawodników czeka walka o medale na Mistrzostwach Polski Ludowych Zespołów Sportowych w Słubicach. Konrad Imosa będzie biegał 100 i 200 metrów, natomiast Damian Sator wystartuje na dystansie 1500 metrów i 2000 metrów z przeszkodami.

A wracając do sobotnich zawodów w Kielcach, frekwencja dopisała. Wystartowało ponad 300 lekkoatletów z sześciu województw - świętokrzyskiego, podkarpackiego, warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, małopolskiego i lubelskiego. Dodajmy, że do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, które zostaną rozegrane w dniach 26-28 lipca w Łodzi, awansowali lekkoatleci z pierwszych i drugich miejsc, bez względu na wyniki. Szansę mają też zawodnicy z trzecich pozycji, jeśli spełnią wymogi czasowe.