Karima Prząsław wicemistrzem Polski na zawodach w Bytomiu

KAR
Reprezentanci Karimy Prząsław, którzy wzięli udział mistrzostwach Polski Field, rozegrany w weekend w Bytomiu. archiwum klubu
W weekend w Bytomiu, odbyły się mistrzostwa Polski Field. Bardzo dobrze podczas zawodów spisali się reprezentanci Karimy Prząsław, którzy w sumie wywalczyli dziesięć medali.

Karima drużynowo sięgnęła po wicemistrzostwo Polski. Zespół z Prząsławia uzyskał 1746 punktów. Uległ jedynie Marymontowi Warszawa. Srebrny medal w drużynie zdobyli: Adam Ścibski (recurve), Filip Zawada (barebow) i Jerzy Dietrich (compound).

W konkurencjach indywidualnych zawodnicy Karimy sięgnęli w swoich kategoriach, aż po dziewięć medali. Złote krążki wywalczyli: Adam Ścibski - 640 pkt. (drugi w kwalifikacjach), Dariusz Ciesielski - 549 pkt., Paulina Maczkiewicz - 520 pkt., srebrne: Mateusz Siejko - 535 pkt., Michał Żal - 477 pkt., a brązowe: Paulina Sosnowicz - 209 pkt., Anna Paliborek - 360 pkt., Marta Paliborek - 501 pkt., Bartosz Maczkiewicz - 334 pkt.

Poza tym na piątych pozycjach uplasowali się Karina Wolentek - 469 pkt. i Filip Zawada - 568 pkt. (wygrał kwalifikacje). Szósta była Julia Barczyńska - 350 pkt., ósmy Jędrzej Karoń - 552 pkt., a dziewiętnasty Jerzy Dietrich - 538 pkt.