Karne w Sandomierzu! W nich lepszy AZS UJK Kielce

PK
AZS UJK Kielce
W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, Wisła Sandomierz przegrała po rzutach karnych z AZS UJK Kielce.

Wisła Sandomierz - AZS UJK Kielce 2:4 po karnych (33:33, 12:18)

Wisła: Skowron, Pęgielski - Solon, Białkowski 3, Rusin 11, Teterycz 1, Serafin 5, Szklarski, Kubisztal 3, Dusak, Cupisz 7, Werstler 3.

AZS UJK: Drozd, Czerwiński, Kiczka - Dobrowolski 6 (4), Papaj, Curyło 3, Hady 2 (2), Wójcik 5, Dylewicz, Szafarczyk 5, Bysiak 3, Kumański 7, Sornat, Kozubek, Grzesik 2.

W pierwszej połowie goście zagrali bardzo dobrze w obronie, co dało im możliwość przeprowadzania kontrataków. Prowadzili 5:2 (7 minuta), i 6:4 (10) i od tego momentu do końca tej części ich przewaga wzrastała.

Po przerwie wiślacy zmobilizowali się i zaczęli odrabiać straty. W 44 minucie było 22:24, a jeszcze w 50 - 25:28. W końcówce dobrze funkcjonująca obrona AZS UJK nieco się rozsypała, a ambitnie grający wiślacy wykorzystali to. W 58 minucie Maciej Serafin z Wisły doprowadził do remisu 32:32. W końcówce sandomierzanie prowadzili 33:32, ale sędziowie za odrzucenie piłki i uniemożliwienie kontrataku pokazali Arkadiuszowi Solonowi czerwoną i niebieską kartkę oraz podyktowali rzut karny dla kielczan, co wywołało ogromne emocje na trybunach i ławce gospodarzy. Do remisu doprowadził Filip Hady.

W serii karnych dwa rzuty obronił Wojciech Czerwiński z AZS UJK i dwa punkty pojechały do Kielc, a jeden został w Sandomierzu.