Karne w Sandomierzu! W nich lepszy AZS UJK Kielce

PK
AZS UJK Kielce
W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, Wisła Sandomierz przegrała po rzutach karnych z AZS UJK Kielce.

Wisła Sandomierz - AZS UJK Kielce 2:4 po karnych (33:33, 12:18)

Wisła: Skowron, Pęgielski - Solon, Białkowski 3, Rusin 11, Teterycz 1, Serafin 5, Szklarski, Kubisztal 3, Dusak, Cupisz 7, Werstler 3.

AZS UJK: Drozd, Czerwiński, Kiczka - Dobrowolski 6 (4), Papaj, Curyło 3, Hady 2 (2), Wójcik 5, Dylewicz, Szafarczyk 5, Bysiak 3, Kumański 7, Sornat, Kozubek, Grzesik 2.

W pierwszej połowie goście zagrali bardzo dobrze w obronie, co dało im możliwość przeprowadzania kontrataków. Prowadzili 5:2 (7 minuta), i 6:4 (10) i od tego momentu do końca tej części ich przewaga wzrastała.

Po przerwie wiślacy zmobilizowali się i zaczęli odrabiać straty. W 44 minucie było 22:24, a jeszcze w 50 - 25:28. W końcówce dobrze funkcjonująca obrona AZS UJK nieco się rozsypała, a ambitnie grający wiślacy wykorzystali to. W 58 minucie Maciej Serafin z Wisły doprowadził do remisu 32:32. W końcówce sandomierzanie prowadzili 33:32, ale sędziowie za odrzucenie piłki i uniemożliwienie kontrataku pokazali Arkadiuszowi Solonowi czerwoną i niebieską kartkę oraz podyktowali rzut karny dla kielczan, co wywołało ogromne emocje na trybunach i ławce gospodarzy. Do remisu doprowadził Filip Hady.

W serii karnych dwa rzuty obronił Wojciech Czerwiński z AZS UJK i dwa punkty pojechały do Kielc, a jeden został w Sandomierzu.

Najnowsze oferty na Black Friday

Komentarze 6

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

G
Gość
W dniu 15.10.2017 o 12:46, R napisał:

jeśli autor artykułu nie miał okazji być obserwatorem spotkania to niech nie wypisuje bzdur. 2 sędziowie z Kielc popełniali tragiczne błędy w interpretacji zachowań graczy - a już w pierwszej połowie szczytem głupoty było odesłanie po jednej akcji 2 zawodników Wisły na ławkę kar - Wisła grała bez 3 graczy w polu bo wcześniej jeden z nich juz był odesłany na ławkę. A w końcówce popisal sie takze delegat niejaki Puszkarski z Zamościa. to on wymusił na 2 kieleckich sędziach pokazanie niebieskiej kartki A. Solonowi. Panie autorze do kontry to mogli ruszyć Sandomierzanie gdyż to UJK atakowało w ostatnich sekundach meczu. I to nie było żaden brutalny faul! radze zapoznać się z nowymi przepisami gry w piłke ręczna.Juz nie po raz pierwszy prowadzący rozgrywki Śląski związek na tak ważny mecz do Sandomierza z drużyna z Kielc przysyła sędziów z tego samego miasta. W Sandomierzu też sa sędziwie którzy gwizdali w ekstraklasie!!!!. To że Wisła zagrała bardzo słabe zawody to jedna sprawa ale .....brawo dla zespołu za podniesienie sie z kolan!!!!

Juz nie po raz pierwszy prowadzący rozgrywki Śląski związek na tak ważny mecz do Sandomierza z drużyna z Kielc przysyła sędziów z tego samego miasta. W Sandomierzu też sa sędziwie którzy gwizdali w ekstraklasie!!!!. To że Wisła zagrała bardzo słabe zawody to jedna sprawa ale .....brawo dla zespołu za podniesienie sie z kolan!!!!

hahah po pierwsze osłabienie wisły gdy wykluczono 2 zawodników jak najbardziej słuszne.. 2 minuty za faul na proste ręce... a drugi za pyskówkę ;) trzeba spojrzeć na to obiektywnie, a nie przez sympatię do zespołu. Głowy się zagrzały i wychodziła szczeniacka frustracja. Co do końcówki meczu. Najpierw była czerwona za niesportowe zachowanie w ostatnich 7 sekundach meczu. Delegat uznał że po faulu była możliwość do zdobycia bramki a zawodnik wisły wybiegł z nią poza 9 metr i uniemożliwił wznowienie akcji schowając piłkę. Decyzja sporna lecz nie można tego zaliczyć do ''wymuszenia decyzji'' :)

R
R

K
Kibic spru

Do wymiany to on był juz w zeszłym sezonie. Dziwne ze nadal jest trenerem porażka w Zamościu teraz z ujk gdzie nie powinniśmy stracić punktów. Na stronie spru wypowiadał sie tzn deklarował walkę o awans o wygranie ligi... słowa bez pokrycia Panie Adamie tak nie gra zespół który chcę awansować!!! widzi że nie idzie powinien sam odejść mając honor, ale wiadomo pieniążki. Jeśli sie trener nie zmieni nie oczekujmy po zespole wiele Wegrzynowski jest juz za dlugo. Albo sie coś zmieni albo dalej bedzie 2liga...

o
obserwator

Węgrzynowski do wymiany gubi się w trudnych momentach.

W
Wislak

Przegrywał 6 zagotował sie nie wiedział co robić trener bez koncepcji w trudnych momentach. Strat dużo błędów żal patrzeć było momentami. Trener do zmiany! Dziękuję.

k
kibic

zmienić tego wegrzynowskiego w pi**u mieć taki skład i przegrać......... żenada..........