Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Karol Dytkowski, „Człowiek Roku 2017” w powiecie w kategorii „Biznes”: - Teraz zajmuję się rynkami wschodnimi

Paweł Więcek
Karol Dytkowski, były prezes firmy Grupa Azoty Siarkopol w Grzybowie koło Staszowa , zajął pierwsze miejsce w akcji „Człowiek Roku 2017” w powiecie staszowskim w kategorii „Biznes”. Rozmawiamy o tym sukcesie oraz wyzwaniach zawodowych.


Jakie to uczucie zdobyć tytuł „Człowiek Roku 2017” w kategorii „Biznes” w powiecie staszowskim?

To bardzo miłe uczucie zwyciężyć w tej akcji i zdobyć tytuł Człowiek Roku 2017 w kategorii Biznes w powiecie staszowskim. Cieszę się tym bardziej, że to drugie z rzędu wyróżnienie przyznane przez czytelników „Echa Dnia” . Świadczy to o tym, że działania moje i mojego zespołu były akceptowane i popierane przez dużą część mieszkańców powiatu staszowskiego. Mam tu na myśli działalność typowo biznesową związaną z profilem działalności Grupy Azoty Kopalnie i Zakłady Chemiczne Siarki „Siarko-pol” Spółka Akcyjna w Grzybowie jak i szeroko pojmowaną działalność społeczną i sponsorską. Wspieraliśmy wiele szlachetnych inicjatyw społecznych, mocno zaangażowaliśmy się w pomoc dla ludzi najbardziej jej potrzebujących. Można powiedzieć, że Siarkoplol ma wielkie serce dla lokalnej społeczności i mam nadzieję, że tak będzie i w przyszłości. Wszystkim serdecznie dziękuję za oddane głosy, tym bardziej, że to wyróżnienie otrzymuję kolejny raz.

Co uznaje Pan za swoje największe osiągnięcie zawodowe w działalności biznesowej? Chyba że to dopiero przed Panem?

Mam nadzieję, że największe osiągnięcia zawodowe dopiero przede mną. Jednak muszę powiedzieć, że podczas ostatniej kadencji w Grupie Azoty Kopalnie i Zakłady Chemiczne Siarki „Siarkopol” Spółka Akcyjna w Grzybowie jako prezesowi zarządu wraz z kadrą zarządzającą udało nam się wiele. Rozpoczęto wdrażanie do produkcji nowych produktów chemicznych rokujących w przyszłości rozwój Zakładu Chemicznego oraz dzięki intensywnym działaniom doprowadzono do uzyskania przez Grupę Azoty Siarkopol koncesji pozwalającej myśleć o budowie w przyszłości nowej kopalni siarki. Należy tu także powiedzieć, że ze względu na położenie geograficzne, istniejącą infrastrukturę i obecne trendy ogólnoświatowe Siarkopol jest doskonałym miejscem do budowy nowoczesnego terminala intermodalnego.

Gdzie Pan aktualnie pracuje? Może Pan zdradzić?

Aktualnie związałem się z biznesem prywatnym. Mój kierunek teraz to obecnie przede wszystkim rynki wschodnie.

Tęskni Pan za Siarkopolem - firmą, w której był Pan prezesem do połowy czerwca 2017 roku?

Prezesem Siarkopolu byłem już dwukrotnie. Jest to firma z ogromnym potencjałem, pracuje w niej wielu wspaniałych ludzi. Uważam, że Siarkopol może jeszcze rozwinąć skrzydła mimo wielu niesprzyjających okoliczności. Mam ogromny sentyment do tej firmy i szacunek dla załogi, która wiele przeszła.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie