Karolina Długołęcka z buskiej Uni na podium mistrzostw Polski!

Redakcja
To oni reprezentowali buską Unię w Gorzowie: Angelika Jabłońska, Karolina Długołęcka i Szymon Zacharski, z trenerami Jolantą Gluzicką i Adrianem Szumilasem.
Zawodniczka buskiej Unii, Karolina Długołęcka, zdobyła brązowy medal w Letnich Mistrzostwach Polski Młodzików 13-latków w pływaniu, zakończonych w niedzielę w Gorzowie Wielkopolskim.

Nasza pływaczka zajęła trzecie miejsce na dystansie 50 metrów stylem dowolnym, z czasem 28,29 sekundy. Wystąpiła ponadto dwa razy w finale A - była czwarta na 100 metrów i szósta na 200 metrów kraulem. Buską Unię reprezentowali także Angelika Jabłońska i Szymon Zacharski. Szymon startował w finale B, zajmując 14 miejsce na 200 metrów stylem grzbietowym, a na 400 i 800 metrów kraulem poprawił rekordy życiowe.

Angelika płynęła na 400 i 800 metrów kraulem oraz na 200 metrów grzbietem, bijąc swoje "życiówki". Przypomnijmy, że tydzień wcześniej Patryk Kowalski wywalczył medale srebrny i brązowy w mistrzostwach kraju 12-latków. - Praca włożona w treningi, dobra atmosfera w klubie, zaangażowanie rodziców, znakomite warunki w trakcie przygotowań dały medale i poprawę rekordów życiowych - twierdzą trenerzy Jolanta Gluzicka i Adrian Szumilas. Także podczas minionego weekendu rozegrano w Dębicy mistrzostwa Polski 13-latków. Startująca w nich wychowanka buskiej Unii, Natalia Musiał, która od niedawna broni barw Unii Oświęcim, zdobyła srebrny medal w sztafecie 4x100 metrów stylem dowolnym.