Karolina Kołeczek druga w biegu na 60 m przez płotki w Łodzi

/dor/
W dobrej formie od początku sezonu halowego utrzymuje się Karolina Kołeczek z Trójki Sandomierz. Zajęła drugie miejsce w biegu na 60 m przez płotki podczas mityngu halowego w Łodzi - przegrała tylko z Anną Kiełbasińską.

Zawodniczka trenowana przez Andrzeja Mirka w eliminacjach uzyskała czas 8,59, a w finale pobiegła jeszcze szybciej - 8,58. Wygrała Anna Kiełbasińska z AZS AWF Warszawa - 8.56, trzecia była Katarzynę Świostek - 8.59. - Ostatnio ciężko trenowałam na zgrupowaniu w Spale. Mam nadzieję, że moja forma będzie jeszcze lepsza, a optymalna będzie na mistrzostwa Polski, na których chcę powalczyć o medal - powiedziała Karolina Kołeczek, która jest objęta szkoleniem kadry narodowej.

Warto również odnotować drugie miejsce w biegu na 60 m ppł. juniorów Jakuba Chmielnickiego z Trójki - 8,39. Trzeci na 1000 m był inny zawodnik z Sandomierza Jakub Sierżęga z rekordem życiowym - 2.36,43. W biegu na 1000 m, ale wśród kobiet, wygrała Dominika Łukasiewicz z MUKS THM Ostrowiec - 3.15,89.
Inne wyniki z Łodzi: 400 m: Piotr Ciszewski (KKL Kielce) - 56,39, 600 m: Szymon Dobaj (KKL) - 1.25,94, 1000 m: Krystian Surma (Olimp Strawczyn) - 2.46,19, skok wzwyż: Aleksander Podsiadło (Gryf Rytwiany) - 1,90.