Karolina Kołeczek prywatnie. Utytułowana biegaczka z Sandomierza wygrała walkę z zakrzepicą, została mamą i ma narzeczonego. Zobacz zdjęcia

Redakcja Polska Press
Karolina Kołeczek z synkiemWięcej prywatnych zdjęć na kolejnych slajdach >>>
Karolina Kołeczek z synkiemWięcej prywatnych zdjęć na kolejnych slajdach >>>Facebook.com / Olimpia Grudziądz
Karolina Kołeczek to utytułowana lekkoatletka pochodząca z Sandomierza, mająca na swoim koncie wiele medali mistrzostw Polski. Biegaczka z Sandomierza wygrała walkę z zakrzepicą, została mamą i ma narzeczonego. Zobaczcie, jaka jest prywatnie Karolina Kołeczek.

Karolina Kołeczek pokonała zakrzepicę

W 2021 roku Karolina Kołeczek miała wystartować na igrzyskach olimpijskich w Tokio (Japonia), w biegu na dystansie 100 metrów przez płotki. Pochodząca z Sandomierza lekkoatletka znalazła się jednak w gronie sportowców, którzy zrezygnowali z wyjazdu na tę imprezę pomimo tego, iż uzyskali na nią kwalifikację.

Powodem braku startu była zakrzepica, na którą zachorowała urodzona w 1993 roku zawodniczka. W pewnym momencie musiała przerwać nie tylko starty, ale też treningi, a cała jej kariera sportowa stanęła pod znakiem zapytania. Ostatecznie wróciła do uprawiania sportu, ale na wyjazd na igrzyska się nie zdecydowała. - Zapewniam, że z moim zdrowiem jest coraz lepiej i niedługo wracam do treningów. Trzymam kciuki za wszystkich lekkoatletów podczas walki o medale i o marzenia – Tokio 2021 - napisała wówczas na swoim profilu na instagramie.

Zaręczyny Kołeczek podczas mistrzostw Europy

W marcu 2021 roku Karolina Kołeczek wystartowała w Toruniu na Halowych Mistrzostwach Europy. W trakcie trwania imprezy lekkoatletka pochodząca z Sandomierza zaręczyła się z Miłoszem Wojewskim.

- Powiedziałam "tak" Miłoszowi Wojewskiemu. Dziękuje Wam za napływające gratulacje. W półfinale za bardzo chciałam i emocje wzięły górę. Teraz czas na wyciągnięcie wniosków i dalszą prace. Dziękuje - napisała wówczas biegaczka w mediach społecznościowych.

Karolina Kołeczek tuż po zaręczynach
Karolina Kołeczek tuż po zaręczynach Archiwum prywatne

Miłosz Wojewski również jest utytułowanym sportowcem. Urodził się w 1991 roku w Chojnicach i jest żeglarzem. Osiągał tytułu mistrza i wicemistrza świata i europy do lat 21, 20 razy zdobywał medale mistrzostw Polski (siedmiokrotnie złote).

Karolina Kołeczek urodziła synka

Około rok później Kołeczek znów miała bardzo dobre wiadomości do przekazania, urodziła syna. - To był dla mnie i trudny, i radosny czas. Urodziłam synka i teraz wracam do sportu, choć nie jest łatwo. Kocham jednak to, co robię. Dlatego chcę trenować, by biegać coraz szybciej. Mam nadzieję, że tak będzie do końca sezonu. (...) Czuję tę zdwojoną energię. Cieszę się każdym startem. Teraz także z tego, że uzyskałam najlepszy wynik w sezonie - powiedziała (za onet.pl).

Wyświetl ten post na Instagramie            Post udostępniony przez Karolina Kołeczek (@karolinakoleczek)

Brązowy medal Karoliny Kołeczek na Halowych Mistrzostwach Polski

W lutym 2023 roku Karolina Kołeczek wróciła do zdobywania medali na mistrzostwach Polski. W Toruniu, w biegu na 60 metrów przez płotki, zajęła trzecie miejsce i zdobyła brązowy krążek. W finale uzyskała czas 8,25, startowała w barwach klubu Olimpia Grudziądz.

O jej sukcesie pisaliśmy też tutaj:

W poprzednich latach urodzona w Sandomierzu biegaczka zdobyła między innymi trzy złote medale mistrzostw Polski w biegu na 100 metrów przez płotki i trzy złote krążki na dystansie 60 metrów przez płotki.

Zobacz, jak prezentuje się z synkiem i narzeczonym oraz na prywatnych zdjęciach z instagrama