Karolina Kołeczek z Trójki Sandomierz zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Polski Seniorów!

/dor/
PZLA
Trwa świetna passa Karoliny Kołeczek. Lekkoatletka Trójki Sandomierz przed tygodniem została wicemistrzynią Europy w kategorii młodzieżowców, a w niedzielę w pięknym stylu wywalczyła "złoto" w biegu na 100 metrów przez płotki na Mistrzostwach Polski Seniorów w Toruniu.

Podopieczna trenera Andrzeja Mirka klasę pokazała już w eliminacjach. Uzyskała zdecydowanie najlepszy czas - 13,29. W finale pobiegła jeszcze szybciej - 13,21 sekundy. To nowy rekord województwa, o 0,07 sekundy lepszy od poprzedniego, który również należał do Karoliny Kołeczek. Druga była Urszula Bhebhe z AZS AWF Warszawa - 13,30, a trzecia jej klubowa koleżanka Anna Kiełbasińska - 13.51.

To jedyny medal zdobyty przez świętokrzyskich lekkoatletów w Toruniu. Z pozostałych zawodników najlepiej wypadła Mariola Ślusarczyk z klubu WiR Łopuszno, która była piąta w biegu na 3000 m z przeszkodami z rezultatem 10.39,38. Ponadto ósma była Renata Misiarczyk z KKL Kielce w rzucie dyskiem - 44,96, tę samą pozycję wywalczył Wojciech Jarosz z Juventy Kobex Starachowice na 1500 m - 3.49,14. Poniżej oczekiwań wypadł Kamil Zbroszczyk z KKL, który zajął dopiero dziesiąte miejsce w pchnięciu kulą z rezultatem 17,37 m. Ostatni nasz zawodnik - Dawid Kubiec z Juventy Kobex - był dwudziesty w biegu na 5000 m - 15.23,54.