Karolina Młodawska z KKL Kielce została halową mistrzynią Polski w trójskoku. Podopieczna trenera Zdzisława Lipińskiego wygrała w Toruniu

Dorota Kułaga
Cenne wskazówki przekazał Karolinie Młodawskiej trener Zdzisław Lipiński.
Cenne wskazówki przekazał Karolinie Młodawskiej trener Zdzisław Lipiński. Archiwum prywatne Facebook
Karolina Młodawska z Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego zdobyła złoty medal w trójskoku na Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów w Toruniu. Uzyskała wynik 13:59 metra. To jej czwarte "złoto" mistrzostw kraju w karierze.

Karolina Młodawska z KKL Kielce w blasku złota

Karolina Młodawska, której trenerem jest Zdzisław Lipiński, stoczyła emocjonującą walkę o złoto z Agnieszką Bednarek z AZS Łódź. Na początku prowadziła zawodniczka z Łodzi, ale kielczanka w czwartej próbie poprawiła rekord życiowy i województwa w hali wynikiem 13,52 metra. W szóstej próbie skoczyła jeszcze dalej - uzyskała odległość 13,59 metra i postawiła kropkę nad "i" w walce o mistrzostwo Polski.

W sobotę w Toruniu startowało jeszcze czworo świętokrzyskich lekkoatletów. Jak informuje portal www.la.kielce.com.pl najlepiej spisała się Maja Peryt z Juventy-Cerrad Starachowice. Z czasem 4.33,71 była szósta open, a trzecia w kategorii młodzieżowców (U23), zdobywając brązowy medal.

Adam Masaczyński z KKL w eliminacjach biegu na 800 m uzyskał dziewiąty czas 1.52,42 i nie awansował do finału - informuje portal www.la.kielce,com.pl. Natalia Biskupska z KKL w skoku o tyczce pokonała wysokość 3,80 m i zajęła dziewiąte miejsce. Zofia Jastrząb była 12. z wynikiem 3,60 m.