Karolina Młodawska zdobyła srebrny medal w trójskoku na Halowych Mistrzostwach Polski. Złoto Mateusza Borkowskiego, brąz Karoliny Kołeczek

Dorota Kułaga
Karolina Młodawska zdobyła srebro w trójskoku
Karolina Młodawska zdobyła srebro w trójskoku Polska Press
Karolina Młodawska z KKL Kielce zdobyła srebrny medal w trójskoku na 67. Halowych Mistrzostwach Polski w Arenie Toruń. Podopieczna trenera Zdzisława Lipińskiego uzyskała wynik 13,17 metra.

Karolina Młodawska z KKL Kielce skoczyła po srebro

Tytuł mistrzowski wywalczyła Adrianna Szóstak-Laskowska z AZS Poznań, która uzyskała wynik 13,76 metra. Karolina Młodawska swój najlepszy wynik uzyskała w pierwszej próbie - 13,17 metra, który zapewnił jej srebrny medal.

Jeśli chodzi o inne starty naszych lekkoatletów, to z bardzo dobrej strony pokazały się młode zawodniczki KKL Kielce w skoku o tyczce, podopieczne trenerki Agnieszki Wrony. Przed tygodniem zdobyły złote medale w kategorii juniorek i juniorek młodszych, teraz dzielnie rywalizowały z seniorkami.

Zofia Jastrząb z wynikiem 3,90 metra zajęła wysokie piąte miejsce. Taki sam rezultat uzyskała Natalia Biskupska, tyle że w drugim podejściu, i uplasowała się na siódmej pozycji.

W biegu na 60 metrów przez płotki kobiet zwyciężyła Weronika Nagięć, która uzyskała czas 8.10 sekundy. Trzecia była wychowanka Trójki Sandomierz Karolina Kołeczek. Zawodniczka Olimpii Grudziądz uzyskała wynik 8.25.

W biegu na 800 metrów świetnie spisał się Mateusz Borkowski, wychowanek LKB Rudnik. Zawodnik reprezentujący obecnie AZS AWF Warszawa uzyskał czas 1:48.51. Drugi był Patryk Dobek - 1:49.70, a ósmy Adam Masaczyński z KKL Kielce - 1:52.01.

W niedzielnym konkursie skoku w dal Karolina Młodawska zajęła dwunaste miejsce z wynikiem 5.63 metra.