Karyś i Adamiec w finale bokserskich mistrzostw Polski!

(SAW)
Tomasz Karyś awansował do finału mistrzostw Polski w kategorii 52 kg.
Tomasz Karyś awansował do finału mistrzostw Polski w kategorii 52 kg. Sławomir Stachura
Pięściarz Rushh Kielce Tomasz Kot przegrał walkę o finał mistrzostw Polski seniorów w boksie rozgrywanych w Szczecinie, do finału awansowali natomiast Tomasz Karyś i Daniel Adamiec.

Kot po porażce 1:2 z Mateuszem Kosteckim z KS Desant Kraków (waga 69 kg) zdobył więc brązowy medal. Karyś, który w półfinale pokonał 3:0 Krzysztofa Dydyńskiego z BKS Olimp Szczecin i Adamiec (wygrał 3:0 z Łukaszem Niemczykiem z Champion Chojnów) mają przynajmniej srebrne medale.

Finały mistrzostw Polski w Szczecinie rozegrane zostaną w sobotę. Karyś w finale wagi do 52 kg zmierzy się z Maciejem Jóźwikiem z BKS Skorpion Szczecin, a Adamiec w finale kategorii do 64 kg będzie walczył z Kazimierzem Łęgowskim z UKS Bokser Chojnice.

- Miałem nadzieję, że cała trójka będzie walczyć w finale, ale Tomek Kot minimalnie przegrał. I tak jestem jednak bardzo zadowolony z postawy chłopaków - przyznał Grzegorz Nowaczek, trener Rushh Kielce.