Kasia Solus-Miśkowicz mistrzynią Polski w maratonie MTB!

/SAW/
Katarzyna Solus-Miśkowicz została mistrzynią Polski w kolarskim maratonie MTB.
Katarzyna Solus-Miśkowicz została mistrzynią Polski w kolarskim maratonie MTB. Sławomir Stachura
Kolejny sukces odniosła Katarzyna Solus-Miśkowicz z kieleckiej grupy DEK Meble Cyclo Korona Kielce. Zdobyła złoty medal mistrzostw Polski w maratonie w kolarstwie górskim (MTB). Mistrzostwa odbyły się w Obiszowie.

Start i metra wyścigu mistrzostw Polski, usytuowane były w Obiszowie w gminie Grębocice (województwo Dolnośląskie). Kasia startująca w kategorii seniorek (elita) na 70-kilometrowej trasie od początku jechała bardzo dobrze, uzyskała czas 2:58.49 godziny i na mecie wyraźnie wyprzedziła utytułowaną Annę Szafraniec (Kross Racing Team - czas 3:00.13) oraz Michalinę Ziółkowską z klubu Bielany Kross (3:01.09).

Kasia, 16 na rozegranych tydzień temu mistrzostwach świata w kolarstwie górskim w RPA i dziewiąta w czerwcowych mistrzostwach Europy, po raz kolejny potwierdziła, że w tym sezonie utrzymuje się w bardzo dobrej dyspozycji. Przypomnijmy, że w tym w tym roku zawodniczka kieleckiej grupy wywalczyła mistrzostwo Polski w sprintach MTB i wicemistrzostwo w wyścigu MTB elity kobiet.