Katarzyna Białogońska nie zdobyła medalu w Toruniu

Dorota Kułaga
Katarzyna Białogońska nie zaliczyła żadnej wysokości.
Katarzyna Białogońska nie zaliczyła żadnej wysokości. Dorota Kułaga
Nie udało się Katarzynie Białogońskiej z KKL Kielce zdobyć medalu na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Toruniu.

Podopieczna trener Agnieszki Wrony była jedną z kandydatek do medalu w skoku o tyczce. Niestety, nie zaliczyła pierwszej wysokości 3.20. Wielka szkoda, bo medal dawała wysokość 3.40, którą Kasia już kilka razy w tym sezonie pokonywała. Ale taki jest sport. Kilka zawodniczek nie wytrzymało presji, między innymi główna kandydatka do zwycięstwa. Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Trzeba wyciągnąć wnioski z tej lekcji, żeby taka sytuacja już się nie powtórzyła - dodała Agnieszka Wrona.

Konkurs skoku o tyczce wygrała Anna Łyko z MKS MOS Wrocław - 3.60 metra. Drugie miejsce zajęła Paulina Maciejewska z Zawiszy Bydgoszcz - 3.40 metra, a trzecie Karolina Wejman z Klubu Lekkoatletycznego Gdynia - 3.40. Na siódmej pozycji sklasyfikowana została druga zawodniczka KKL Kielce - Anna Iwaniec, która pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 2.70 metra.

Katarzyna Białogońska została zgłoszona do Halowych Mistrzostw Polski Seniorów, które w najbliższy weekend odbędą się w Toruniu.

A jeśli chodzi o Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych, to świętokrzyska ekipa wywalczyła na nich jeden medal. Srebro w biegu na 1000 metrów zdobył Adam Masaczyński, podopieczny trenera Krzysztofa Jóźwika.