Katarzyna Furmanek wygrała zawody w Chorzowie

dor
Katarzyna Furmanek była bezkonkurencyjna na zawodach w Chorzowie.
Katarzyna Furmanek była bezkonkurencyjna na zawodach w Chorzowie. Grzegorz Furmanek
Katarzyna Furmanek z KKL Kielce, jak już informowaliśmy, nie wystartowała w Memoriale Kamili Skolimowskiej. W miniony weekend rywalizowała natomiast na zawodach w Chorzowie i pokazała się z dobrej strony.

- To był Memoriał Otylii Kałużowej i Pawła Kozubka. Zajęłam pierwsze miejsce w rzucie młotem z wynikiem 63 metry i 62 centymetry. Jestem zadowolona z tego występu. Co jeszcze mam w planie? W najbliższy weekend wystartuję na zawodach w Kielcach - mówiła nam Katarzyna Furmanek z KKL Kielce, medalistka młodzieżowych mistrzostw Polski w rzucie młotem.

Jej młodsze koleżanki i koledzy również startowali w Chorzowie. Rywalizowali w Pucharze Haliny Richter-Góreckiej - zawodach dla dzieci i młodzików. Jak informuje portal www.la.kielce.com dobrze wypadła 13-letnia Aleksandra Wryk, która rzuciła 3-kilogramowym młotem 44,82 metra. Pewnie wygrała konkurs, a druga była jej klubowa koleżanka Wiktoria Wi-jas - 37,63 metrów.

Adam Masaczyński z KKL zwyciężył w biegu młodzików na 600 m. Uzyskał czas 1.24,77, który jest jego rekordem życiowym. Ponadto Jakub Sobura-Durma dystans 100 m pokonał w czasie 12,35 sekundy, a 300 metrów w 39,52. Kinga Ciesielska na 100 metrów uzyskała 14,03, a w skoku w dal 4,49 metrów.