Katarzyna Furmanek zdobyła „srebro” na mistrzostwach Polski AZS

dor
Katarzyna Furmanek (z lewej) na podium, obok Joanna Fiodorow, która zdobyła złoty medal. Grzegorz Furmanek
Kolejny bardzo dobry start zanotowała w tym sezonie Katarzyna Furmanek z KKL Kielce. Tym razem na mistrzostwach Polski AZS, które odbyły się w Łodzi.

W rzucie młotem uzyskała wynik 65.41 metra, który zapewnił jej srebrny medal. Przegrała tylko z Joanną Fiodorow - 70.88 m, utytułowaną polską zawodniczką, która ma już minimum na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. Kasia na tych zawodach reprezentowała Wyższą Szkołę - Edukacja w Sporcie w Warszawie.

-Cieszę się, że Kasia potwierdziła dobrą dyspozycję. Startowała też w rzucie dyskiem. Zajęła szóste miejsce z wynikiem 44 metrów - powiedział Grzegorz Furmanek, tata i trener Kasi Furmanek. Dodajmy, że zawodniczka ta w tym sezonie letnim dwa razy poprawiała już rekord życiowy. Obecnie wynosi on 67 metrów i 11 centymetrów.