Katarzyna Solus-Miśkowicz piąta w wyścigu wspólnym mistrzostw Polski w Sędziszowie

/SAW/
Katarzyna Solus Miśkowicz była w sobotę piąta w wyścigu wspólnym szosowych mistrzostw Polski. Fot. Sławomir Stachura
W sobotę na rundach wokół Sędziszowa odbył się wyścig ze startu wspólnego elity kobiet w ramach szosowych mistrzostw Polski w kolarstwie. Z trzech zawodniczek z naszego regionu startujących w wyścigu najlepiej wypadła Katarzyna Solus-Miśkowicz z grupy DEK Meble Cyclo Korona Kielce, która uplasowała się na piątym miejscu.

24 była Paula Gorycka z grupy 4F E-Vive Racing Team, srebrna medalistka wyścigu na czas w elicie, a na ostatnim 32 miejscu przyjechała na metę inna zawodniczka 4F E-Vive Racing Team - Monika Żur.
Mistrzynią Polski na trasie liczącej 131,8 km została Katarzyna Pawłowska z grupy UKS Jedynka Limaro Kórnik, srebro zdobyła Paulina Brzeźna-Bentkowska (LKS Atom Boxmet Dzierżoniów), a brąz Małgorzata Jasińska (Mcippolini Giambenni. Wszystkie, podobnie jak Kasia Solus-Miśkowicz, uzyskały ten sam czas. Gorycka straciła do czołowej szóstki 1.56 minuty, a Żur 2.58 min.

W niedzielę na zakończenie mistrzostw w Sędziszowie wyścig ze startu wspólnego elity.