Kazimierza kopie w hali - jubileuszowy turniej Sparty dla Jedynki

ALI
Jedynka Krzeszowice wygrała 10. Halowy Turniej Sparty w Kazimierzy Wielkiej.
Jedynka Krzeszowice wygrała 10. Halowy Turniej Sparty w Kazimierzy Wielkiej. Kazimierski Ośrodek Sportowy
Turniej za turniejem mogą oglądać w styczniu kibice futbolu w Kazimierzy Wielkiej. W tym najbardziej prestiżowym - dla seniorów, z pucharem prezesa Sparty dla zwycięzców - wygrała Jedynka Krzeszowice.

W jubileuszowym 10. Halowym Turnieju Piłki Nożnej Seniorów o Puchar Prezesa MLKS Sparta wzięło udział dziesięć drużyn - z regionów świętokrzyskiego i małopolskiego. Najpierw rozgrywano mecze w grupach, a najlepsze zespoły kwalifikowały się do dalszej fazy turnieju.

W wielkim finale małopolska Jedynka Krzeszowice pokonała Victorię Skalbmierz 3:1. W meczu o trzecie miejsce buski Zdrój wygrał ze Spartą II Kazimierza Wielka 3:1.

Na najlepszego zawodnika turnieju wybrano Łukasza Kulę z Victorii. Najlepszym bramkarzem został Michał Urbańczyk, a Sławomir Para (obydwaj Jedynka) założył koronę najlepszego strzelca.
Nagrody wręczył piłkarzom prezes Sparty Zbigniew Lech, w asyście radnego Marka Szmuca i Piotra Paciucha, głównego organizatora turnieju.