Kickbokser kieleckiego klubu wicemistrzem Świata

Dorota KUŁAGA [email protected]
Radosław Rydzewski, który kilka dni temu został wicemistrzem świata w kick boxingu, lubi podróżować i chodzić po górach. Fot. archiwum prywatne
Bardzo dobrze spisał się Radosław Rydzewski ze Sportowego Klubu Kick Boxing Kielce na mistrzostwach świata w kick boxingu, które odbyły się w Skopje w Macedonii. Wywalczył srebrny medal w odmianie K-1, sprawiając sobie tym samym urodzinowy prezent.

Radosław Rydzewski

Urodził się 25 października 1981 roku w Białymstoku. Reprezentuje Sportowy Klub Kick Boxing Kielce, wcześniej startował w Humanie Białystok. Na koncie ma dwa medale mistrzostw świata w K-1 - srebrny wywalczony w tym roku w Macedonii oraz brązowy. Ponadto w 2010 roku zdobył "brąz" na mistrzostwach Europy w Azerbejdżanie, na koncie ma też tytuły mistrza Polski. Hobby: bilard, turystyka, tenis.

Zawodnicy rywalizowali w odmianach K-1 rules, low kick, light contact, kick light. Radosław Rydzewski startował w kategorii 86 kilogramów w wersji K-1, zdobywając srebrny medal. Pokonał kolejno Elmina Zivica (Bośnia i Hercegowina) 3:0, Vesa Sorina (Rumunia) 3:0 oraz przez KO w trzeciej rundzie Francuza Grossi Gregory, natomiast w finale przegrał z Rosjaninem Suleymanem Magomedowem 0:3. Na zawodach tych startowała też zawodniczka kieleckiego klubu Joanna Walkiewicz - rywalizowała w kategorii 48 kg w odmianie low kick. Przegrała pierwszą walkę eliminacyjną z Francuzką 0:3 i odpadła z dalszej rywalizacji. Trenerem tych zawodników jest Marek Soboń.

MEDAL NA 30. URODZINY

- Wrażenia po tym występie są bardzo dobre. Liczyłem na medal i udało się go zdobyć. Sprawiłem sobie prezent, bo 25 października obchodziłem 30 urodziny - mówił nam Radek Rydzewski, który na koncie miał już dwa brązowe medale w K-1, jeden zdobyty na mistrzostwach Europy, a drugi na mistrzostwach świata. - Teraz zrobiłem kolejny krok do przodu. Brakuje tylko "złota", może za dwa lata uda się je wywalczyć - mówił wicemistrz świata. Barwy kieleckiego klubu reprezentuje od dwóch lat. Teraz odniósł największy sukces w jego barwach.

BILARD, TENIS I PODRÓŻE

Radosław Rydzewski mieszka w Białymstoku, pracuje w szkole jako nauczyciel wychowania fizycznego. Tam też trenuje, ale do zawodów przygotowuje się według planów Marka Sobonia, szkoleniowca w kieleckim klubie. - Jakie mam najbliższe starty? Być może wezmę udział w Otwartym Pucharze Łotwy i Pucharze Świata, który odbędzie się na Węgrzech - powiedział Radek, którego hobby jest bilard. - Bardzo lubię ten sport, trzy, cztery razy w tygodniu gram po kilka godzin. To jest moja pasja i ulubiona forma relaksu. Poza tym bardzo lubię podróżować, dużo jeżdżę na rowerze, chodzę po górach, gram w tenisa, pływam. Tak się składa, że całe życie kręci się wokół sportu - mówił nam wicemistrz świata w kick boxingu.