Kielce były szczęśliwe. Reprezentacja Polski koszykarzy pokonała Madziarów

Mateusz Kołodziej
Reprezentacja Polski koszykarzy do lat drugi raz pokonała w Kielcach Węgrów. Z piłką (numer 3) rozgrywający polskiej drużyny Igor Yoka-Bratasz. Mateusz Kołodziej
Dwa zwycięstwa nad Węgrami zanotowali polscy koszykarze do lat 16. W środę ponownie pokonali Madziarów, tym razem 76:53.

Środowe spotkanie, podobnie jak we wtorek Polacy rozpoczęli od mocnego uderzenia. Po 6 minutach i rzucie za trzy punkty Kacpra Kłaczka było 13:4 dla biało-czerwonych. Po 15 minutach nasz zespół prowadził już nawet 30:17, jednak końcówka pierwszej połowy należała do Węgrów, którzy w pierwszych 20 minutach pięciokrotnie trafili za trzy punkty. W pewnym momencie przewaga Polaków stopniała tylko do 5 punktów (33:28). Pierwszą połowę wygrali ostateczni oni 37:29.

Drugą połowę Polacy ponownie rozpoczęli nerwowo (wygrywali w 32 minucie tylko 41:36), jednak potem znów odzyskali swój rytm. Polska reprezentacja udanie zakończyła więc zgrupowanie w Kielcach, na którym przebywała od tygodnia. W sierpniu nasza drużyna zagra na Mistrzostwach Europy w Bułgarii. Drugim trenerem naszej drużyny jest kielczanin Rafał Gil

Polska - Węgry 76:53, (18:11, 19:18, 20:15, 19:19)