Kielce i Świętokrzyskie zapraszają na weekend pozytywnych emocji! Co proponują? [LISTA ATRAKCJI]

Maciej Banachowski
Czegoś takiego jeszcze w Kielcach i województwie świętokrzyskim nie było. Już w dniach 11-14 czerwca czeka wszystkich weekend pozytywnych emocji #KielceIsReady. Zapowiada się wielka, wyjątkowa impreza. Pomysł prezydenta Kielc Bogdana Wenty spodobał się także marszałkowi województwa Andrzejowi Bętkowskiemu. Do wspólnego korzystania z atrakcji turystycznych prezydent i marszałek zapraszają turystów z całej Polski.

Bogdan Wenta, prezydent Kielc: - Chcemy, wraz z naszymi partnerami, zaprosić mieszkańców Kielc, naszego województwa ale także turystów z całej Polski do skorzystania z atrakcyjnej oferty pobytu w naszym mieście. Oczywiście z zachowaniem pełnego reżimu sanitarnego i wciąż obowiązujących obostrzeń związanych ze stanem epidemii. To już w czerwcu, w długi weekend, rozpoczynający się Świętem Bożego Ciała - w dniach od 11 do 14 czerwca. W te dni będzie na Państwa czekać mnóstwo atrakcji. Kielce ze względu na położenie w sercu Gór Świętokrzyskich są idealnym miejscem do aktywnego wypoczynku. Szlaki rowerowe, piesze, położone w centrum miasta rezerwaty geologiczne są gotowe na Państwa przyjazd. W akcji #KielceIsReady biorą udział instytucje miejskie, podmioty komercyjne oraz hotele nie tylko z terenu miasta. Czekamy na kolejne instytucje i kolejnych przedsiębiorców, którzy chcą wspólnie z nami za-promować region i jego stolicę. Serdecznie zapraszamy turystów oraz mieszkańców Kielc

Andrzej Bętkowski, marszałek województwa: - Województwo Świętokrzyskie zachwyca ciekawą przyrodą, malowniczymi Górami Świętokrzyskimi, Puszczą Jodłową czy krajobrazami Ponidzia. Zajmuje ono szczególne miejsce na mapie geograficznej, historycznej i gospodarczej Polski. Największymi walorami regionu są: bogactwa mineralne, urodzajne ziemie, a także tradycje produkcji ogrodniczej i sadowniczej oraz występowanie wód mineralnych w rejonie Buska-Zdroju i Solca-Zdroju, które są podstawą rozwoju usług sanatoryjnych. Do tego należy dodać unikalne zabytki architektury Kielc, Sandomierza, Opatowa, odrestaurowane ruiny zamków w Chęcinach czy Ujeździe oraz pałace - Pałac Biskupów Krakowskich, Oblęgorek, Kurozwęki, a także liczne obiekty sakralne, jak Święty Krzyż, Pustelnia Złotego Lasu czy Wiślica - wymienia Andrzej Bętkowski i podkreśla, że tak wyjątkowe miejsca należy promować, a turystów zachęcać do przyjazdu i odwiedzin tych wyjątkowych, magicznych miejsc w regionie. To również raj dla dzieci, które mogą odwiedzić bałtowskie dinozaury, Koziołka Matołka w Pacanowie, czy poznać historię Ziemi zapisaną w skamieniałościach w Centrum Geoedukacji w Kielcach.

W Kielcach wszystko za...złotówkę

W dniach od piątku 12 czerwca do niedzieli 14 czerwca w miejskich instytucjach będzie obowiązywał bilet za 1 złotych.

W akcji wezmą udział

 • Muzeum Historii Kielc (piątek, 12 czerwca, godzina 10 - niedziela, 14 czerwca godzina 16)
  - wolny wstęp na nowo otwartą stałą wystawę "Z dziejów Kielc", połączony z możliwością wykorzystania muzealnych puzzli, domina i quizów historycznych z nagrodami
  - na dziedzińcu "folio warsztaty" KIELCE W SŁOŃCU - GEOMETRIA W ARCHITEKTURZE
 • Muzeum Zabawek i Zabawy,
  W dniach 12-14 czerwca bezpłatny wstęp, ekspozycja będzie dostępna w godzinach 8-16 (z zachowaniem wszystkich zastrzeżeń wynikających z obecnych zagrożeń, zgodnie  z obowiązującym regulaminem zwiedzania).
  - Weekendowe quizowanie - przez 3 dni dostępny będzie quiz da dzieci, które odwiedzą Muzeum Zabawek i Zabawy. Każdego dnia pierwszych 10 prawidłowo wypełnionych testów zostanie nagrodzonych niespodziankami od Muzeum. Zwiedzanie ekspozycji połączone z wypełnianiem zadań zapewni rozrywkę dla całej rodziny.
  - To prostsze niż myślisz… - dzieci odwiedzające Muzeum otrzymają do samodzielnego wykonania w domu zestaw, który umożliwi zrobienie zabawki przypominającej jeden z eksponatów muzealnych.
  - na dziedzińcu Muzeum będzie dostępna plenerowa wystawa prezentująca zdjęcia zabawek. Autorami fotografii są dzieci.
 • Biuro Wystaw Artystycznych
  - od 11 do 14 czerwca widzowie zobaczą aż cztery wystawy, wstęp jest bezpłatny.
 • Wzgórze Zamkowe
 • Miejska Biblioteka Publiczna
  13-14 czerwca zaprasza do Kieleckiego Centrum Kultury (wejście od Dużej Sceny) w godzinach 12-15, na zajęcia literacko-plastyczne, podczas których:
  - będziemy tworzyć zakładki, okładki oraz ilustracje do książek,
  - wspólnie z Kiełkiem w nowo powstającej kolorowance zwiedzać będziemy Kielce,
  - najmłodsi uczestnicy zostaną nagrodzeni upominkami,
  - będzie można zrobić sobie zdjęcia w specjalnie przygotowanej aranżacji z książek.
 • Teatr Lalki i Aktora "Kubuś"
  Teatr przygotowuje premiery 2 filmików.
  12 czerwca Filmik Ewy Lubacz z cyklu „Pewnego razu w kamienicy…” odc. 7 - Odcinek specjalny.
  Ewa musi zostać w domu. Aby przetrwać, co tydzień przedstawia jedną wymyśloną historię o mieszkańcach kamienicy przy ul. Bodzentyńskiej w Kielcach. Czy wyobraźnia Ewy uratuje ją przed zarażeniem się bezsilnością i smutkiem? Czy mieszkańcy znajdą w murach starej kamienicy szczęśliwe zakończenia?
  Siódmy odcinek kończy serię „Pewnego razu w kamienicy…”. W związku z tym teatr „Kubuś” ma niespodziankę dla widzów. Fabuła odcinka specjalnego będzie zależała od osoby, która wymyśli najciekawszą historię mieszkańca starej kamienicy.
  13 czerwca Filmik Michała Olszewskiego z cyklu „Fitness mózgu”. odc. 3  pt. „W zdrowym ciele zdrowa GRUSZKA” Warzywno-owocowy „Cyrk Online” z Mikel Angelo, czyli Fitness mózgu i dobra zabawa w jednym. Wyciśnij z owoców i warzyw WSZYSTKIE soki!
 • Geopark, do którego należy między innymi Ogród Botaniczny oferujący wyjątkowe atrakcje. Zobaczcie:Ogród Botaniczny w Kielcach - nie uwierzycie jakie kryje cuda (NIESAMOWITE ZDJĘCIA)

W akcję włączają się też:

Miejskie instytucje mają wiele propozycji za złotówkę lub za darmo.

 • Kieleckie Centrum Kultury
  12 czerwca
  - godz. 10.00 - 18.00 - Zwiedzanie Wystawy Jana Lebensteina
  - godz. 21:00 - Kino Rowerowe, Scena Plenerowa KCK, „Życie animowane” (reż. Roger Ross Williams) to niezwykle ciepły i poruszający dokument potwierdzający maksymę, że najlepsze scenariusze pisze samo życie. Gdy w wieku trzech lat Owen Suskind zaczął tracić zdolność chodzenia i mówienia, a współczesna medycyna nie była w stanie mu pomóc, jego przyszłość wyglądała dosyć ponuro. Na ratunek przyszły animacje z wytwórni Walta Disneya, dzięki którym chłopak zaczął stopniowo reagować na bodźce docierające do niego z ekranu telewizora oraz porozumiewać z najbliższą rodziną.

  13 czerwca
  - godz. 12.00 - Wyspa Dziecięca KCK, „Wiersze dla dzieci” w wykonaniu Teatr TeTaTeT (krótkie inscenizacje wierszy Jana Brzechwy, m.in. „Żuraw i czapla”, „Kwoka”, „Hipopotam” czy "Samochwała”)
  - godz. 12.00 - 13.00 - Foyer Dużej Sceny KCK, warsztaty dla rodziców „Dziecko z tabletem”, spotkanie z Urszulą Kot, psycholog dziecięcą
  - godz. 12.00 - 15.00 - Foyer Dużej Sceny KCK, Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach, zajęcia literacko-plastyczne Kielce is ready. Weekend pozytywnych emocji
  - godz. 11.00 - 16.00 - Otwarta Pracownia EduWinda:
  - Potworna przygoda – Zwiedzanie Wystawy Jana Lebensteina i warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży. Tworzymy komiks, by oswoić swoje własne strachy.
  - Drzewo marzeń. Namaluj swoje marzenia i doczep je do naszego drzewa.
  - Kielecka emotka w wersji XXL – Wychodzimy z trybu online i czekamy na Twoją dobrą wiadomość!
  - EduKCK – Policz doniczki i krzesła, rozwiąż rebusy i zagadki, pokoloruj, uzupełnij, wymyśl. Umiesz to!
  - godz. 19.15 - Scena Plenerowa KCK, Anna Hamela, koncert muzyki francuskiej
  - godz. 20.15 - Scena Plenerowa KCK, duet gitarowy Jerzy Pikor I Filip Tuz, koncert „Motywy filmowe”
  - godz. 21:00 - Kino Rowerowe, Scena Plenerowa KCK, „CIENIE” (reż. Thomas Kruithof) - zagadkowy thriller szpiegowski, przywodzącym na myśl ponadczasową "Rozmowę" Francisa Forda Coppoli. Duval (François Cluzet), alkoholik uczęszczający na odwyk, po przeżyciu załamania nerwowego bezskutecznie poszukuje pracy. Pewnego dnia do mężczyzny zwraca się tajemnicza organizacja szpiegowska z propozycją stenografowania prywatnych rozmów telefonicznych. Duval przyjmuje ofertę. Odsłuchanie kasety numer 6 szczególnie zwraca jego uwagę. Bohater tym samym zostaje wplątany w polityczną intrygę na najwyższym szczeblu państwowym.

  14 czerwca
  - godz. 12.00 - 15.00 - Foyer Dużej Sceny KCK, Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach, zajęcia literacko-plastyczne Kielce is ready. Weekend pozytywnych emocji.

 • Dom Kultury Zameczek- przygotował szereg atrakcji, na przykład pokonkursową wystawę prac plastycznych „Moja Mama”, wystawę prac fotograficznych przedstawiających najpiękniejsze zakątki Kielc etc.

 • Kielecki Teatr Tańca proponuje przemarsz barwnego korowodu tancerzy w kostiumach oraz przejazd karocy ze spektaklu „Kopciuszek” ulicą Sienkiewicza do palcu Artystów oraz flash mob (pokaz tańca) na placu Artystów. Dodatkowo Kielecki Teatr Tańca proponuje zwiedzanie wystawy składającej się ze 100 fotografii z teatralnych spektakli oraz możliwość obejrzenia 30 albumów ze zdjęciami i historią oraz folderów Kieleckiego Teatru Tańca. ZOBACZ WIĘCEJ: Weekend pozytywnych emocji! Kopciuszek wyjdzie na ulice Kielc. Zobacz co proponuje Kielecki Teatr Tańca [WIDEO]

  Rabaty na bilety wstępu oferują też:

 • Muzeum Narodowe w Kielcach
  Wystawy stałe dla dzieci poniżej 7 roku życia - wstęp wolny; dla osób do 26. roku życia – wstęp 1 zł.
  Bilet rodzinny, który stanowi równowartość biletu ulgowego na wybraną ekspozycję.
  Niedziela - darmowy wstępu na ekspozycje stałe w Muzeum (wyjątkiem jest Dawny Pałac Biskupów Krakowskich, gdzie dniem wolnego wstępu jest sobota).

 • Ośrodek Sportowo-Turystyczny Telegraf Kielce
  - 20% zniżki na minigolfa!
  - 10% zniżki na ofertę Karczmy Telegraf!
  - Do każdej zakupionej godziny na wrotkowisku – druga godzina GRATIS!

 • Jaskinie na Kadzielni
  Jaskinie na Kadzielni wszystkie bilety w promocyjnej cenie 10 zł/os.

 • Jurajska Plaza Centrum Tenisowe ROKO,
  - 20 % na tenisa ziemnego,.
  - 25 % na squasha, badmintona, ricocheta oraz tenisa stołowego.

 • Kieleckie Centrum Bilardowe
  W okresie 11- 14 czerwca przez cały dzień godzina gry w nożny bilard za jedyne 1 zł
  W ofercie promocyjnej znajdą się również stoły bilardowe, tenis oraz okolicznościowe napoje.

 • CitySport Kielce Strzelnica GT6 Grzegorz Tkaczyk
  Każdy uczestnik 10% zniżki na wszystkie usługi i towary

 • Akademia Driftingu Crazy Cart Kielce
  - każdy klient otrzymuje 20% zniżki

 • Kielecka Masa Krytyczna
  12.06. o godz. 23.00 spod KCK – nocna jazda po Kielcach, Kielce nocą. Zakończenie ok. godz. 1.00 nad ranem
  13.06 o godzinie 12:00 wyruszymy z Doliny Silnicy (przy instalacji Przestrzeń) na wycieczkę do Chęcin, w ramach której zwiedzimy też okolice Kielc i pokażemy ciekawe spokojne trasy do wyjechania poza miasto.
  Na godzinę 21:00 wrócimy pod KCK, gdzie zaczyna się kino rowerowe.

 • Muzeum Samochodu Papieskiego JP2
  Wstęp bezpłatny. Każdy kto odwiedzi Muzeum Samochodu Papieskiego JP2 otrzyma od nas kartkę okolicznościową wydaną przez Pocztę Polską z okazji rocznicy otwarcia naszej placówki. Jest to kartka kolekcjonerska z datownikiem oraz personalizowanym znaczkiem.

 • Energetyczne Centrum Nauki Kielecki Park Technologiczny
  – 12 czerwca: godz. 17.00 (90 minut)
  – 13 czerwca: godz. 10:00 i 13.00 (90 minut).
  Bilety indywidualne do Centrum będzie można zakupić z 10% zniżką przez stronę www.bilety.ecn.kielce.pl lub dokonać rezerwacji telefonicznej pod nr 41 278 72 50 oraz zakupić wejściówki w kasie Centrum. Rekomendujemy płatności bezgotówkowe.

W całym Świętokrzyskiem wielkie rabaty

Zniżki i specjalne atrakcje w ramach tej akcji oferują też

 • Zamek Królewski w Chęcinach, zobacz: Weekend pozytywnych emocji. Biała Dama, wystrzały z armat i wiele atrakcji na Zamku Królewskim w Chęcinach (WIDEO)
 • Park Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno
  Jednorazowy bilet wstępu do Alei Miniatur oraz 1 przejazd rowerkami wodnymi w dniach 11-14 czerwca.
  Uwaga - Ważne! Bilet Ulgowy przysługuje - emerytom, rencistom, inwalidom grupy I oraz ich opiekunom, dzieciom i młodzieży szkolnej do lat 18 za okazaniem ważnej legitymacji, studentom do 26 roku życia za okazaniem ważnej legitymacji Bilet 2 + 1 - Bilet dla 2 osób dorosłych oraz 1 dziecka w wieku od 4 do 16 lat ( za okazaniem dokumentu ) Bilet 2 + 2 - Bilet dla 2 osób dorosłych oraz 2 dzieci w wieku od 4 do 16 lat (za okazaniem dokumentu) Bilet 2 + 3 - Bilet dla 2 osób dorosłych oraz 3 dzieci w wieku od 4 do 16 lat (za okazaniem dokumentu).
 • Kompleks Świętokrzyska Polana w Chrustach
  Pakietowe zwiedzania Oceaniki i Parku Miniatur. Przy zakupie biletu do Oceanarium, Park Miniatur kosztuje tylko 1 zł.
 • Muzeum Wsi Kieleckiej – Park Etnograficzny w Tokarni
  Muzeum Wsi Kieleckiej przedłuża promocję na bilety wstępu do Parku Etnograficznego w Tokarni, które będą obowiązywać podczas długiego weekendu od 11 do 14 czerwca.
  bilet spacerowy normalny 10,00 zł 
  bilet spacerowy ulgowy 5,00 zł
  dzieci do lat 7 wchodzą bezpłatnie
  Podczas Weekendu Pozytywnych Emocji Muzeum rozda zwiedzającym ponad 2 tysiące wydawnictw etnograficznych i historycznych (do wyczerpania nakładu promocyjnego
 • Sienkiewiczówka Oblęgorek
  Jazda konna zarówno dla dorosłych, młodzieży jak i najmłodszych!
  • lonża- 35 zł
  • jazda w grupie- 45 zł
  • oprowadzanie na kucyku- 15 min - 25 zł
  Zadzwoń i umów się już dziś, tel. 600 354 802 lub 733 120 446
  Park linowy "Małe Alpy"trasa dziecięca - 10 zł, 2 trasy (tyrolkowa i przeszkodowa) - 20 zł karnet, 4 trasy - 30 zł
 • Dymarki Świętokrzyskie Nowa Słupia
  Dla wszystkich będzie obowiązywał bilet ulgowy 8zł/os
  Dzieci do lat 5 wchodzą za darmo!
 • Centrum Bajki w Pacanowie
  W dniach 11-14 czerwca 2020 roku atrakcje będą dostępne za symboliczną złotówkę.

Hotele obniżają ceny
Promocyjne oferty na ten wyjątkowy weekend przygotowały też hotele:

 • Hotel Binkowski
 • Hotel Uroczysko,
 • Tęczowy Młyn,
 • La Mar,
 • Hotel 365,
 • Sill
 • Best Western Grand Hotel.
 • Hotel S7
 • Hotel Ameliówka
 • Qubus Hotel

Restauracje i kawiarnie - promocje i rabaty

 • Bajgle&Coffe
 • Kawiarnia Fragola cafe Fresh gelato
 • Cukiernia Banatkiewicz
 • Cukiernia AleBabeczka
 • Stary Browar
 • Restauracja gruzińska Chinkalnia

Otwarta lista
Jak podkreślają władze miasta i województwa lista atrakcji jest otwarta i może do niej dołączyć każdy samorząd w regionie i każda instytucja. - Zapraszamy wszystkich, to będzie wyjątkowa okazja aby się pokazać i zapromować - podkreśla prezydent Kielc Bogdan Wenta. - Mamy czym się pochwalić i musimy to wykorzystać. Tym bardziej po okresie kwarantanny związanej z epidemią koronawirusa. U nas są świetne warunki do wypoczynku - dodaje.

- Serdecznie zapraszam wszystkich do odwiedzenia pięknej i gościnnej Ziemi Świętokrzyskiej - dodaje i podkreśla marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski.

w dniach 11-14 czerwca czeka wszystkich weekend pozytywnych emocji #KielceIsReady, w ramach ogólnopolskiej akcji #CityWillWait. To będzie promocja Kielc i województwa, przedsiębiorców i mieszkańców na całą Polskę. Zapowiada się wielka, wyjątkowa impreza.

Kąpiele w Bałtyku tragiczne w skutkach

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3