Kielce pokonały Płock i są liderem

PK
Piłkarki ręczne KSS II Kielce w meczu na szczycie II ligi, pokonały Jutrzenkę Płock 27:19 i zostały nowym liderem rozgrywek.

KSS II Kielce - Jutrzenka Płock 27:19 (16:9)

KSS II: Hibner, Parandyk - Syncerz 4 (2), Olszowa 2, Cieślik 4, Poborca, Zimnicka 2, Skowrońska, Woźniak 6, Młynarska 5, Stępnik, Pinda 4.

Do 20 minuty mecz był wyrównany, kielczanki kilka razy odskakiwały na dwie bramki, ale płocczanki doprowadzały do remisu. W 21 minucie, przy stanie 9:9, trzecią dwuminutową karę i w konsekwencji czerwoną kartkę dostała czołowa zawodniczka KSS, Honorata Syncerz. O dziwo, tak to zmobilizowało jej koleżanki, że rzuciły osiem bramek z rzędu, co praktycznie rozstrzygnęło mecz.

KSS, które było wiceliderem rozgrywek, dzięki pokonaniu lidera awansowało na pierwsze miejsce w tabeli.