Kielce. Proces po tragedii na Ostrej Górce. Na ławie oskarżonych 20-latek

elzemZaktualizowano 
- Przyznaję się do zadania ciosu, ale nie do tego, że chciałem zrobić krzywdę temu człowiekowi. Działałem w obronie własnej - mówił podczas pierwszej rozprawy wyraźnie poruszony 20-latek oskarżony o spowodowanie ciężkich obrażeń skutkujących śmiercią 46-letniego mężczyzny. Chłopakowi może grozić nawet dożywocie

20-letni dziś Paweł, który zasiada na ławie oskarżonych jest uczniem jednego z kieleckich techników. Sąsiedzi mówili o nim, że to chłopak z normalnej rodziny, żadna patologia. Średniego wzrostu, szczupłej budowy ciała. W sądzie, podczas pierwszej rozprawy, był wyraźnie poruszony, opowiadając o zdarzeniach sprzed niemal roku często miał łzy w oczach a głos mu się załamywał.

Feralnego wieczora, 12 lipca 2018 roku wraz z dziewczyną, 18-latką jej 16-letnim bratem i kolegą - swym rówieśnikiem 19-letni wtedy Paweł był na terenach zielonych w osiedlu Ostra Górka. Tamtego wieczora żadne z nich nie spożywało alkoholu.

- W pewnej chwili zobaczyłem starszego od nas mężczyznę, zbliżał się do nas szybkim krokiem. Zatrzymał się niedaleko i zobaczyłem, że zaczął w naszą stronę oddawać mocz - odpowiadał w sądzie oskarżony. - Nagle zobaczyłem, że ten mężczyzna podbiega do nas i do mojego koeli mówi "co się k... śmiejesz". Złapał go i przycisnął do betonowych płyt. Wszyscy wstaliśmy, moja dziewczyna zaczęła płakać. Jej brat, najmłodszy z nas zawołał do tego mężczyzn, a on zaczął iść w jego kierunku z zaciśniętymi pięściami - relacjonował oskarżony.

Jak tłumaczył dalej, aby odwrócić uwagę mężczyzny od brata dziewczyny oskarżony podszedł do nieznajomego.

- Zamachnąłem się, aby go uderzyć, ale nie trafiłem. Mówiłem cały czas: |spokojnie człowieku, o co ci chodzi?". On nie reagował. Miał mocno wytrzeszczone oczy, bałem się go. Był dużo wyższy, potężniej zbudowany. Myślałem o ucieczce, ale nie chciałem zostawić grupy. W pewnej chwili pomiędzy mnie i jego weszła moja dziewczyna, on odwrócił się do jej brata. Wtedy ja kierując pięść od siebie z zamachu uderzyłem go w policzek. Ten mężczyzna po ciosie miał mętne oczy, osunął się na ziemię i upadł. Uciekliśmy na odległość kilkudziesięciu metrów, bo baliśmy się, że znowu nas zaatakuje. Gdy długo się nie podnosił podeszliśmy bliżej, zobaczyłem, że nie oddycha. Zadzwoniłem do taty, a zaraz potem na pogotowie. Zaczęliśmy udzielać mu pierwszej pomocy. Przyjechała karetka i policja. Wtedy dowiedziałem się, że ten mężczyzna zmarł - opowiadał w sądzie młody człowiek. Przyznał, że między 13 a 15 rokiem życia trenował boks, ale zaznaczał: - Nie był to mój rodzaj sportu.

Sąd przepytywał także siostrę nieżyjącego mężczyzny. 46-latek był rozwiedziony, uprawiał sport, dużo biegał.

- Miał problemy z alkoholem - przyznała jego siostra. - Leczył się odwykowo, nie miałam z nim stałego kontaktu. Miał przypadłość, że po alkoholu robiły mu się duże oczy. Słyszałam, że czasem stawał się agresywny po spożyciu alkoholu, ale ja sama tego nie widziałam - tłumaczyła przed sądem.

POLECAMY RÓWNIEŻ:
Najpiękniejsze polskie cheerleaderki. Zdjęcia


Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy10 najdłuższych małżeństw w świecie show-biznesuWille i pałace najbogatszych Polaków. Zobacz, jak mieszkająTe kraje omijaj szerokim łukiem! Zobacz rankingIle kosztuje wychowanie dziecka w Polsce?


ZOBACZ TAKŻE: FLESZ 500 plus na każde dziecko

Źródło: vivi24

Wideo

Materiał oryginalny: Kielce. Proces po tragedii na Ostrej Górce. Na ławie oskarżonych 20-latek - Echo Dnia Świętokrzyskie

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 36

G
Gość
W dniu 26.04.2019 o 02:12, Samolub91 napisał:

Powinno być tak że osoba uzależniona od alkoholu i agresywna ma założoną sprawę w opiece społecznej i raz na miesiąc wizytę lub stawianie się, opiekun, psychiatra, straż miejska lub policja, raz na kwartał wywiad z członkami rodziny.Teraz są odpowiednie leki dla takich osób zmieniające podejście do życia oraz programy wychodzenia z alkoholizmu na które trzeba kierować.W Polsce jest ogromny problem z alkocholem i agresją, a dla bezdomnych oferta jakiś prostych prac z możliwością zarobkową, a dla tych co mają problem z nadużywaniem wymiany zarobionych pieniędzy na artykuły spożywcze, plecaki czy inne przydatne przedmioty, takie osoby często nie mają dowodów osobistych, dokumentów, nie napiszą na kolanie CV ani ich nikt do pracy nie przyjmie, ale są to osoby które chętnie pracują bądź chcą wyjść z bezdomności, czyli tak bez procedury, umowy, bez zobowiązań elastycznie ktoś powinien takie środki posiadać i mieć prawo je przy zachowaniu pewnych procedur rozdysponować


Czy możesz powiedzieć coś więcej o tych lekach dla uzaleznionych? Mam matkę alkoholiczke która nie chce wyjść z nalogou, a ja już nie wiem co robić..
zgłoś
G
Gość

Nieszczesliwy wypadek i niefortunny zbieg okolicznosci.. Poza tym obrona wlasna. Tutaj chlopak ma iść siedzieć na dozywocie a głąb który nacpany wjechał w grupę osób i je zabil dostaje 8 lat... Chory kraj.. Tak samo zona pana radnego z Kielc, która z duza predkoscia wjezdza na skrzyzowanie na czerwonym swietle i przez to ginie dziewczyna stojaca przy przejsciu dla pieszych - dostaje tylko zawiasy.. Jakie "plecy", taki wyrok..

zgłoś
S
Samolub91

Powinno być tak że osoba uzależniona od alkoholu i agresywna ma założoną sprawę w opiece społecznej i raz na miesiąc wizytę lub stawianie się, opiekun, psychiatra, straż miejska lub policja, raz na kwartał wywiad z członkami rodziny.
Teraz są odpowiednie leki dla takich osób zmieniające podejście do życia oraz programy wychodzenia z alkoholizmu na które trzeba kierować.
W Polsce jest ogromny problem z alkocholem i agresją, a dla bezdomnych oferta jakiś prostych prac z możliwością zarobkową, a dla tych co mają problem z nadużywaniem wymiany zarobionych pieniędzy na artykuły spożywcze, plecaki czy inne przydatne przedmioty, takie osoby często nie mają dowodów osobistych, dokumentów, nie napiszą na kolanie CV ani ich nikt do pracy nie przyjmie, ale są to osoby które chętnie pracują bądź chcą wyjść z bezdomności, czyli tak bez procedury, umowy, bez zobowiązań elastycznie ktoś powinien takie środki posiadać i mieć prawo je przy zachowaniu pewnych procedur rozdysponować

zgłoś
D
Doti

Po stokroć zastanówcie się czy chcielibyście takiego losu dla Waszego dziecka, rodzeństwa, rodzica, które wracając z zakrapianej imprezy zostało zamordowane tylko dlatego że piło alkohol i z powodu funkcji życiowych oddawało mocz co spotkać się może z wyszydzaniem, które to wyszydzanie spowoduje u Waszych bliskich chęć obrony przed napaścią słowną młodych czy jakichkolwiek osób wśród których znajdzie się "nieumyślny" sprawca tragedii ??
A potem trzeba będzie żałować że nieszczęśliwy zabójca musi żyć z wyrzutami sumienia, które mu adwokat rozpisze w składanych zeznaniach...

zgłoś
A
Antek Śledczy

Denat nikogo nie uderzył. Jeśli zacisnął pięści to żeby nie udusić. Przycisnął jakiegoś do płyt betonowych raczej aby mu uzmysłowić że ma przewagę której nie chce użyć na siłę.

 

Oskarżony twarzą w twarz nie umiał go trafić, dopiero wtedy jak denat odwrócił się. Czy miał coś w ręce wzmacniającego uderzenie?

zgłoś
G
Gość

słowo ku*** jest tak popularne że nie powinno nikomu krzywdy zrobić i należy je zaliczyć do folkloru.

zgłoś
A
Antek z Łękawy

Każdemu wolno odstawić żonę, mieć kochanki i pić. Można nie mieć przyjaciół bo i tak odpowiada sie tylko za siebie (za wyjątkiem maloletnich dzieci).

zgłoś
B
Bb
W dniu 24.04.2019 o 16:51, Borys Jelcyn napisał:

Specjaliści od siedmiu boleści. W postępowaniu przygotowawczym napewno zawarte są wszystkie zeznania wcześniejsze plus badania medycyny sądowej. Insynuacje typu ze powinni zbadać nieżyjącego czy był pod wpływem wydają się być pisane przez kogoś kto nie ma zielonego pojęcia jak przygotowane jest postępowanie przygotowawcze oraz śledztwo. Dodatkowo pamiętajmy że życia mu już nikt nie zwróci. Ostawil żonę, dzieci poszedł do kochanki i dalej pił. Wiec ja się pytam o jakiej sprawiedliwości piszecie Antki? Dlaczego kochanka pani A... tak tutaj smaruje pod kiecka, ze wstydu że nie upilnowala absztyfikanta?może razem pili? OD zawsze był agresywny a siostra sama o tym wie jak ja pod sklepem wyzywal po pijaku. Ale wstydzi się kobicina mówić i nie dziwię się. Całe osiedle go znalo. Wszyscy wiedzieli jaki był. A oskarżając młodego chłopaka zastanowcie się po stokroć czy takiego losu chcielibyście dla własnych dzieci lub przyjaciół.

zgłoś
G
Gość

A co jeśli był pod wpływem, można zabić. Nikogo nie dziwi że trzech nastolatków nie poradziło sbało się jednego pijaka dziwne że przez tyle czasu nie uciekli

zgłoś
G
Gość
W dniu 24.04.2019 o 12:57, Gość napisał:

Policja i prokuratura powinni zbadać czy w dniu śmierci w denat był pod wpływem alkoholu

zgłoś
B
Bb
W dniu 24.04.2019 o 12:57, Gość napisał:

Policja i prokuratura powinni zbadać czy w dniu śmierci w denat był pod wpływem alkoholu

zgłoś
B
Bb
W dniu 24.04.2019 o 12:57, Gość napisał:

Policja i prokuratura powinni zbadać czy w dniu śmierci w denat był pod wpływem alkoholu

zgłoś
G
Gość

UWAGA !

 

Ważną rolę może odegrać dziewczyna Oskarżonego.

Jeśli ona tak jak w KRZYŻAKACH weźmie ślub z Oskarżonym jeszcze przed wydaniem wyroku to chiba powinna go wybronić.

 

PAMIETAJMY że dziew-czyny są świadkami naszych czynów

 

Antek z Łękawy

zgłoś
G
Gość

sory, powinienem napisać "osobę nieodpowiedzialną za swoje czyny jak dziecko"

 

Antek

zgłoś
G
Gość

Ja bym zastosował okoliczność łagodzącą, mianowicie oskarżony dzwonił do taty. Nawet nie do ojca dzwonił tylko do taty.

I płakał.

 

To by wskazywało na osobę niedojrzałą psychicznie jak dziecko.

 

Antek

zgłoś
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3