Kielce > Zmarł Józef Sobczyński, kielecki rzeźbiarz

  Kielce > Zmarł Józef Sobczyński, kielecki rzeźbiarz

  /Lid/

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Zmarł Józef Sobczyński (61 l.), kielecki rzeźbiarz, wychowanek kieleckiego plastyka i nauczyciel w tej szkole.
  Józef Sobczyński skończył rzeźbę na ASP w Warszawie, był członkiem Związku Polskich Artystów Rzeźbiarzy. - Zawsze brał udział w plenerach, konkursach. Na pewno wyróżniała go życzliwość, ciepły stosunek do innych ludzi - wspomina szef ZPAR Arkadiusz Latos. - Jego choroba była dla nas wszystkim ogromnym zaskoczeniem.

  Rzeźby Józefa Sobczyńskiego kameralne formy ceramiczne, z drzewa i kamienia znajdują się głównie w zbiorach prywatnych, ale jego autorstwa jest także pomnik na Kadzielni - ten z amonitem, on wykonał tablicę na Urzędzie Miasta poświęconą papieżowi Janowi Pawłowi II a także jedna z ostatnich realizacji: głowa Olgi Boznańskiej na Skwerze Szarych Szeregów. - Józek cieszył się, że jego propozycja wygrał w konkursie i był bardzo zadowolony z tej realizacji - dodaje Latos. - Teraz zostały nam tylko jego prace..

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Studniówki

  Wideo