Kielczanie wciąż rządzą na torze wyścigowym. Tym razem w Poznaniu

/eref/
Michał Kijanka zajął w Poznaniu kolejno drugie i pierwsze miejsce w Picanto LOTOS Cup. Kielczanin obronił fotel lidera tego cyklu. Fot. archiwum
Na torze wyścigowym w Poznaniu po raz drugi w tym sezonie rywalizowali kierowcy walczący w mistrzostwach Polski i Kia LOTOS CUP. Kielczanie znowu potwierdzili, że są faworytami do miejsc na najwyższym stopniu podium.

KLASYFIKACJE

WSMP: 1. Robert Lukas - 29 pkt., 2. Maciej Stańco - 26 pkt., 3. Miro Konopka - 20, 5. A. Gładysz - 13, 7. M. Gładysz - 10.
DSMP: 1. Adam Kornacki/Lance David (Polska/Niemcy) - 40 pkt., 2. Rudolf Machanek/Stefan Rosina (Słowacja) - 34 pkt., 3. Teodor Myszkowski/Stefan Biliński - 30 pkt., 5. Adam Gła-dysz/Marcin Gładysz - 26 pkt.
Cee'd LOTOS Cup. 1. Kamil Raczkowski - 195 pkt., 2. Andrzej Gasenko - 180 pkt., 3. Maciej Ostoja-Chyżyński - 166 pkt.
Picanto LOTOS Cup. 1. Michał Kijanka -195 pkt., 2. Maciej Kopański - 179 pkt., 3. Magdalena Wilk - 148 pkt.

Maciej Stańco (Ferrari 430 GT3) miał w Poznaniu spore problemy techniczne z autem. Pierwszy wyścig Grand Prix Polski i FIA CEZ Trophy miał rozpocząć z pole position, ale awaria samochodu zmusiła go do wycofania się z rywalizacji. Drugi wyścig ukończył na trzecim miejscu.

Znacznie lepiej spisał się Robert Lukas (Porsche 997 GT3 Cup). W pierwszym wyścigu zajął drugie miejsce, a w kolejnym był czwarty. Z kolei Adam Gładysz (Seat Leon Supercopa) dwukrotnie był dziewiąty, a Marcin Gładysz (Volkswagen Jetta) oba wyścigi ukończył na 10. miejscu.

W Poznaniu po raz pierwszy rywalizowano natomiast w Długodystansowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Po zaciętym wyścigu pierwszą rundę wygrał Adam Kornacki i Lance David (Porsche 997 GT3 Cup). Adam Gładysz z Marcinem Gładyszem (Volkswagen Jetta) zajęli piąte miejsce. Do mety nie dotarł Maciej Stańco, który na ósmym okrążeniu urwał lewą półoś w Ferrari 430.

W cee'd LOTOS Cup po raz kolejny z powodzeniem rywalizował Kamil Raczkowski. W pierwszym wyścigu był drugi, a w drugim minął linię mety jako pierwszy.

W Picanto LOTOS Cup fotel lidera obronił Michał Kijanka. Kielczanin zajął w Poznaniu kolejno drugie i pierwsze miejsce. I to mimo, że w pierwszym wyścigu wystartował z depo, bo… nie zauważył, że konkurenci wyjeżdżają na tor.

Kolejne rundy WSMP i DSMP również odbędą się w Po-znaniu. Kierowcy będą rywalizować 24 lipca. Wcześniej, bo 19 czerwca na niemieckim torze Hockenheim rozpocznie się trze-cia runda KIA LOTOS Cup.