Kielczanin będzie reprezentował Polskę w najbardziej...

  Kielczanin będzie reprezentował Polskę w najbardziej prestiżowym międzynarodowym konkursie dla modeli Manhunt International 2013!

  Dorota KLUSEK, klusek@echodnia.eu

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Daniel Stróżyk powalczy na międzynarodowej arenie, w konkursie Manhunt International 2013.

  Daniel Stróżyk powalczy na międzynarodowej arenie, w konkursie Manhunt International 2013. ©Paweł Szczeciński

  - Spoczywa na mnie ogromna odpowiedzialność, ale ta nominacja to także ogromne wyróżnienie, że to właśnie ja zostałem wybrany na tak ważne wydarzenie. Tak jak dla piłkarza marzeniem jest występ w Mistrzostwach Świata, tak dla mnie jako modela spełnieniem marzenia jest udział w konkursie Manhunt International - mówi Daniel Stróżyk.
  Daniel Stróżyk powalczy na międzynarodowej arenie, w konkursie Manhunt International 2013.

  Daniel Stróżyk powalczy na międzynarodowej arenie, w konkursie Manhunt International 2013. ©Paweł Szczeciński

  Paweł Szczeciński

  (fot. Paweł Szczeciński)

  PARTNERZY MANHUNT POLAND 2013
  Partnerzy Manhunt Poland 2013: Agencja Modelingowo - Aktorska Gudejko - kontrakt modelingowy dla laureata, Pałac Tarnowskich w Ostrowcu Świętokrzyskim - wnętrza do oficjalnej sesji zdjęciowej Manhunt Poland 2013, Salon Mody Męskiej Vistula w Kielcach - ubiera laureata Manhunt Poland 2013.  Urodę Daniela od dawna dostrzegały osoby z jego otoczenia. Wreszcie uległ ich namowom.
  - Przyjaciółka zrobiła mi zdjęcia i wrzuciłem je na portal z portfoliami modelek i modeli - wspomina Daniel. - Potem niezwykle ważne było szczęście, ponieważ nagle, zupełnie niespodziewanie, po jakim czasie odezwał się do mnie pan Jarosław Załegowski z Torunia, który jest głównym prowadzącym portal "Z archiwum Miss" i wraz z zespołem redakcyjnym deleguje mężczyzn z Polski na konkurs Manhunt International. Powiedział mi, że spełniam wymagania konkursowe, i czy w związku z tym zgodziłbym się wziąć udział w preselekcji. Zgodziłem się.

  POSZUKIWANIE MĘŻCZYZNY

  Konkurs Manhunt International po raz pierwszy został zorganizowany w 1987 roku. Wtedy to Alex Liu szef Metromedia Singapore postanowił organizować plebiscyty na najlepszych modeli Singapuru. Istniały konkursy dla modelek, ale potencjał modeli był w tym temacie niewykorzystany. Pierwsze edycje Male Model of the Year okazały się sukcesem i wzbudziły bardzo duże zainteresowanie na rynku azjatyckim. Dały też możliwość marketingu produktów i usług skierowanych do mężczyzn.

  Pierwsza międzynarodowa edycja Male Model of the Year zorganizowana została w 1993 roku i zyskała oficjalną nazwę Manhunt International (Manhunt - w potocznym tłumaczeniu poszukiwanie mężczyzny). Uzyskała też format międzynarodowego konkursu dla mężczyzn do 30 roku życia. I choć głównym pomysłodawcą i organizatorem było Metromedia Singapore, postanowiono, że kolejne edycje konkursu będą gościły w wybranych krajach Azji. Tak oto w 1993 roku konkurs Manhunt International trafił do Australii. Pierwszym głównym zwycięzcą został Thomas Sasse z Niemiec. Potem konkurs odbywał się także w: Australii, Singapurze, Filipinach, Chinach, Korei Południowej, Tajwanie, Tajlandii.

  Obecnie w rywalizacji o tytuł Manhunt International staje dorocznie ponad 50 kandydatów z różnych krajów. Głównie są to misterzy wybrani w konkursach krajowych. Ale wśród tej stawki można znaleźć zawodowych modeli, bowiem dla nich wszystkich zostanie laureatem Manhunt International oznacza atut posiadania międzynarodowego tytułu oraz możliwość podpisywania kontraktów zawodowych o większym znaczeniu. Każda ze współczesnych edycji odbywa się jesienią danego roku.

  DANIEL WYBRANY

  Dawniej w konkursie dwa razy startowali Polacy z innego konkursu krajowego. W 1997 oraz w 2002 roku wzięli w nim udział laureaci nieistniejącego już konkursu Mister Poland. Pierwszego wyboru Manhunt Poland dokonano w 2010 roku. Stało się to za sprawą portalu "Z archiwum Miss". Wymieniając informacyjną korespondencję otrzymał ofertę współpracy i delegowania Polaków na konkurs Manhunt International. Wyzwanie podjęli.

  Redakcję portalu "Z archiwum Miss" tworzy grupa osób amatorsko zajmujących się konkursami piękności. To oni wyszukują kandydatów do tytułu Manhunt Poland wśród modeli, zarówno amatorów, jak tych doświadczonych i typują ich do kolejnego etapu, czyli rozmów prowadzonych przez zespół redakcyjny. Następnie odbywają się rozmowy z kilkoma najlepszymi, po których dokonuje się tego najważniejszego wyboru. Te wszystkie etapy pozytywnie przeszedł Daniel Stróżyk.

  - Po tych wszystkich rozmowach cały czas byliśmy w kontakcie z panem Jarkiem. Otrzymałem od niego wiele wskazówek, co robić, żeby podbić swoją wartość, żeby być wartościowym kandydatem do tytułu Manhunt International. To za jego sprawą, jak model, wziąłem udział w konkursie Off Fashion w Kielcach. Cenne także były rady, które otrzymałem od właścicielek agencji Pinawells, które przygotowały pokazy. Dzięki tej pracy oswoiłem się ze sceną, nauczyłem się poruszać po wybiegu - wspomina Daniel. - Były także inne zlecenia.

  MODA, MOTORYZACJA, SPORT

  Przyznaje, że informacja o tym, że to właśnie on będzie reprezentował Polskę na tak ważnym konkursie dla mężczyzn, była dla niego miłą niespodzianką.

  - Dla mnie to ogromny zaszczyt i wyróżnienie, że to właśnie ja zostałem wybrany na tak ważne wydarzenie. To jest spełnienie moich marzeń. Tak jak dla piłkarza marzeniem jest występ w Mistrzostwach Świata, tak dla modeli spełnieniem marzeń jest udział w Manhunt International - podkreśla kielczanin.

  Finał odbędzie się prawdopodobnie jesienią w Azji Południowej.

  Daniel jest absolwentem liceum ogólnokształcącego w Kielcach. Przed startem w rywalizacji o tytuł Manhunt Poland pracował za granicą. Po powrocie do kraju pomaga w prowadzeniu rodzinnego biznesu. Chociaż gdyby miał otrzymać ciekawą ofertę zawodową, nie wykluczałby podjęcia się nowej pracy. Interesuje się modą i motoryzacją. Pasjonuje się sportem, w szczególności piłką nożną i siatkówką. Był zawodnikiem młodzieżowej drużyny siatkarskiej, a następnie drużyny półamatorskiej na szczeblu regionalnym, w których grał do 19. roku życia. Po zdobyciu tytułu Manhunt Poland 2013, jako nagrodę otrzymał także opiekę agencji modelingowo-aktorskiej Gudejko z Warszawy.
  Paweł Szczeciński

  (fot. Paweł Szczeciński)


  Paweł Szczeciński

  (fot. Paweł Szczeciński)


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (13)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (13) forum.echodnia.eu

  Gwiazdy bez tajemnic

  Twoje miasto

  Styl życia

  Wideo

  Studniówki

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Sonda

  Czy uważasz, że surowe kary za przekręcenie licznika samochodowego to dobry pomysł?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Zdrowie i uroda

  Jedzenie i zabawa

  Turystyka