Kielczanin Mistrzem Polski w jeździe na...klozecie (video, zdjęcia)

Czesław Bajer
M. Mrówka
W sobotę na terenie Parku Rozrywki i Edukacji "Rabkoland" odbyły się XI Mistrzostwa Polski w jeździe na muszlach klozetowych. Tytuł Mistrza Polski wywalczył mieszkaniec Kielc Piotr Moskal.

W rozgrywce półfinałowej udział wzięło 27 zawodników.
Jak co roku imprezę organizowało Towarzystwo Kontroli Rekordów Niecodziennych oraz Park Rozrywki i Edukacji "Rabkoland".
Pierwsze zawody mistrzowskie odbyły się w 2000 roku, mistrzem został Kazimierz Pniaczek z Chabówki. Tytuł mistrza Polski 2009 zdobył Sebastian Kluska z Świętochłowic.

Na zawody przybyli kandydaci do tytułu mistrza z Krakowa, Kielc, Warszawy, Leszna, Gdyni, Niedźwiedzia, Sobolewa, Zelkowa, Koszyc Wielkich, Raciborowic, Tczewa, Myszkowa, Mielca, Starego Miasta, Regulic, i Rabki-Zdroju.
Mistrzostwa- wyścigi odbyły się na specjalnym zadaszonym, owalnym, drewnianym torze o szerokości 3,25 m i długości 60 m systemem pucharowym po jednym okrążeniu w 3-osobowych zespołach. Zwycięzcy przechodzili do kolejnego etapu.

Miejsca i skład zespołu był losowany przez dopingującą publiczność. Finał rozegrał się pomiędzy 3 najlepszymi zawodnikami wyłonionymi w drodze eliminacji a mianowicie Dawidem Broniszewskim z Rabki-Zdroju z numerem startowym 5 a Piotrem Moskal z Kielc nr startowy 14 i Łukaszem Kulawik z Regulic numer startowy 25. Sygnał do startu podawany był szczotką klozetową przez kierownika zawodów Zdzisława Szurę.

XI Mistrzostwa Polski - jazda na muszli klozetowej
Załadowane przez: z-ne. - Kliknij, aby zobaczyć więcej śmiesznych wideo.

W wyniku zaciętej rywalizacji tytuły wywalczyli:

Tytuł mistrza Polski 2010 zdobył Piotr Moskal z Kielc mający 28 lat otrzymując puchar, dyplom, gadżet mini umywalka i 300 zł.

Tytuł I wicemistrza Polski 2010 wywalczył Łukasz Kulawik 22 latek z Regulic dostając puchar, dyplom, gadżet mini klozet i 200 zł.
Tytuł II wicemistrza Polski 2010 wyjeździł Dawid Broniszewski, już po 18-tce z Rabki-Zdroju zdobywając puchar, dyplom, gadżet mini klozet i 100 zł.

Mistrzowie mają gwarantowany wpis do XI Księgi Rabkolandu "Polskie Rekordy i Osobliwości".