Kielczanin najlepszy na Kia Lotos Cup 2010

Redakcja
Podium zawodów Oschersleben. Kamil Raczkowski znów był najlepszy, a Jakub Chmiel zajął trzecie miejsce. archiwum
W niemieckim Oschersleben odbyła się trzecia runda wyścigów samochodowych Kia Lotos Cup 2010. Znów bezkonkurencyjny był kielczanin Kamil Raczkowski, który prowadzi w klasyfikacji generalnej z kompletem punktów.

Raczkowski, reprezentujący w zawodach Rzemieślnika Warszawa a także Koło Scyzory Kielce, wygrał obydwa wyścigi na torze Motorsport Arena i całą trzecią rundę. Dobrze radzili sobie też inni kielczanie - Jakub Chmiel (trzecie miejsce) i Michal Kijanka (czwarte).

- Cieszę się ze zwycięstwa. Dobrze znam tor w Oschersleben, ale wcale nie było łatwo wygrać - powiedział na mecie zadowolony Raczkowski.

Kolejne zawody odbędą się w sierpniu w Słowacji.

Wyniki wyścigów w Oschersleben, trzecia runda: 1. Kamil Raczkowski (Automobilklub Rzemieślnik Warszawa), 2. Maciej Ostoja-Chyżyński (Rzemieślnik), 3. Jakub Chmiel (Automobilklub Kielecki), 4. Michał Kijanka (A. Kielecki). Klasyfikacja po trzeciej rundzie: 1. Raczkowski - 300 pkt., 2. Ostoja-Chyżyński - 261, 3. Kijanka - 238, 4. Chmiel - 219.