Kielczanka Sandra Drabik zdobyła Puchar Świata w kick boxingu!

/dor/
Kolejny znaczący sukces odniosła kielczanka Sandra Drabik. Na zawodach rozegranych w węgierskim Szeged w pięknym stylu zdobyła Puchar Świata w kick boxingu.

Były to zawody w wersji full, light i semi contact oraz low kick i k-1. Uczestniczyło w nich około tysiąca zawodników z 21 państw.

Sandra Drabik startowała w kategorii 52 kilogramów k-1. -Walczyła bardzo dobrze. Wygrała dwie walki, najpierw z Gyongyi Fleisz z Serbii i Czarnogóry, a w finale jednogłośnie na punkty z utytułowaną Węgierką Evą Ott i zdobyła Puchar Świata - z zadowoleniem mówi jej trener Marek Soboń.

W dobrze obsadzonych zawodach startowała też inna zawodniczka kieleckiego klubu Joanna Walkiewicz. Rywalizowała w kategorii 56 kilogramów k-1 - w pierwszej walce wygrała z Węgierką, w półfinale uległa na punkty zawodniczce z Czech, ale wywalczyła brązowy medal. Dobrze spisał się również trener Marek Soboń, który wywalczył brązowy medal w kategorii 79 kilogramów w wersji light contact. Pierwszą walkę wygrał z Ladislavem Toth ze Słowacji, drugą przegrał na punkty z Węgrem Zoltanem Dancso, zdobywcą Pucharu Świata.