Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kieleccy maturzyści po maturze z matematyki-poziom rozszerzony. Umiarkowanie trudna

Ewa Łukomska
Uczennica VI Liceum, Edyta Kopka, uznała arkusz za umiarkowanie trudny, jednak większość maturzystów miała na ten temat nieco inne zdanie.
Uczennica VI Liceum, Edyta Kopka, uznała arkusz za umiarkowanie trudny, jednak większość maturzystów miała na ten temat nieco inne zdanie. Dawid Łukasik
Tegoroczni maturzyści mają już za sobą obowiązkowe egzaminy z języka polskiego, języka angielskiego (lub innego języka obcego) oraz matematyki. Teraz czekają ich jeszcze sprawdziany z wybranych przedmiotów dodatkowych. Zgodnie z obowiązującymi zasadami, każdy uczeń musi podejść do przynajmniej jednego egzaminu na poziomie rozszerzonym.

Zobacz także: Matura 2016 [MATEMATYKA - ROZSZERZENIE] Odpowiedzi i arkusze CKE w serwisie EDUKACJA

W województwie świętokrzyskim matematykę wybrało 2791 abiturientów, którzy w poniedziałek, o godzinie 9, rozpoczęli test. Potrwał on do godziny 12.

Zadania dość skomplikowane
Po rozszerzonym egzaminie z matematyki rozmawialiśmy z maturzystami z VI Liceum Ogólnokształcącego imienia Juliusz Słowackiego w Kielcach. Zdania były podzielone - część uczniów uznała zadania za umiarkowanie trudne, dla innych były one niespodziewanie skomplikowane.

- Wydaje mi się, że arkusz nie należał do najtrudniejszych. Na poziomie rozszerzonym zdawałam nie tylko matematykę, ale i język angielski i to tego egzaminu obawiałam się bardziej. - mówiła Edyta Kopka, uczennica klasy III C o profilu matematyczno-geograficznym.
Z kolei Luiza Cieplińska, uczennica klasy III D miała na ten temat zupełnie inne zdanie. - Sądzę, że zadania były w tym roku wyjątkowo trudne. Niewiele było przykładów schematycznych, których rozwiązanie zazwyczaj okazuje się łatwiejsze. Większość z nich wymagała sporej kreatywności - żeby móc „ruszyć dalej” potrzebny był pomysł, który właściwie w żadnym przypadku nie był oczywisty - mówiła maturzystka.

Podobne zdanie na ten temat miała uczennica klasy III C, Agnieszka Michalczyk. - Arkusz był bardzo trudny. Rozmawiałam już na ten temat ze swoimi kolegami i właściwie nikt nie zdążył rozwiązać wszystkich zadań. Myślę, że jeśli uda mi się uzyskać około 70 % będzie to spory sukces - komentowała Agnieszka.

Wiele wyzwań przed nimi
Egzaminy trwać będą do 24 maja. Wielu maturzystów sesję egzaminacyjną zakończy jednak zdecydowanie wcześniej. Z kolei na wyniki będą musieli poczekać aż do 5 lipca. W tym dniu dowiedzą się, jaki wynik procentowy uzyskali z każdego testu. Otrzymają też świadectwa dojrzałości. Ze swoimi rezultatami absolwenci liceów i techników będą mogli zapoznać się przed oficjalnym rozdaniem świadectw - zostaną one opublikowane również w internecie, na stronach Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych. Uzyskanie dostępu do własnych wyników będzie wymagało podania numeru PESEL oraz hasła, które każdy z abiturientów otrzymał wcześniej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie