Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kieleccy radni mówili o lodowisku, basenach i wymianie pieców

Agata KOWALCZYK
Kieleccy radni przegłosowali zmiany w tegorocznym budżecie Kielc. Wątpliwości wzbudziła budowa przyłącza umożliwiająca zasilanie agregatu produkującego sztuczny lód na lodowisku, które ma powstać na Rynku.

Dlaczego przyłącze budowane jest dopiero teraz? Czemu nie pomyślano o nim podczas projektowania remontu Rynku - wytknął radny Polskiego Stronnictwa Ludowego, Jerzy Pyrek.
- Gdy projektowano przebudowę Rynku założono pewne jego wykorzystanie i wykonano przyłącze zapewniające zasilanie o mocy 50 kW. Z czasem pojawiły się inne pomysły i trzeba ją zwiększyć, więc potrzebne jest nowe przyłącze. Zapewni ono nie tylko funkcjonowanie sztucznego lodowiska, ale będzie można organizować większe imprezy niż dotychczas - wyjaśnił dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach, Piotr Wójcik.

Radni zgodzili się przekazać 35 tysięcy złotych na budowę przyłącza na Rynku.
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji otrzyma 300 tysięcy złotych na realizację programu "Płyń po zdrowie". W jego ramach kielczanie mogą bezpłatnie korzystać z pięciu kieleckich basenów przez 6 weekendów od 9 listopada.

Ponad 3 miliony złotych dostanie Kielecki Park Technologiczny, na wkład własny do unijnego dofinansowania budowy drugiego Inkubatora Technologicznego innowacyjnych technologii.

470 tysięcy złotych miasto przeznaczy na remont budynku przy ulicy Młodej, z którego wyprowadzi się Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych i wprowadzi się do siedziby Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni. Obie spółki maja być połączone. Inne firmy, które wynajmują w nim pokoje także je opuszczą. Po adaptacji pomieszczeń do budynku wprowadzi się magistrackie archiwum i część Wydziału Gospodarki Nieruchomościami.

Radny Robert Siejka (Platforma Obywatelska) miał wątpliwości, czy miasto może remontować budynek należący do miejskiej spółki, a potem wynajmować go. Czynsz dostanie Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni. - Czy to nie jest kroplówka, która ma podtrzymać "zieleń" przy życiu ? Czy miasto nie powinno przejąć tego budynku na własność, aby nie płacić czynszu?
- Nie da się przejąć, miasto musiałoby go kupić. A lepiej chyba płacić czynsz swojej spółce niż obcemu podmiotowi, bo teraz tak robimy. Część magistrackiego wydziału, która ma się przenieść na Młodą teraz znajduje się w pomieszczeniach wynajmowanych od marszałka - stwierdziła skarbnik.

Radni zaakceptowali "Program ograniczenia niskiej emisji w Kielcach". Ma on zachęcić właścicieli posesji do wymiany pieców węglowych na inny typ ogrzewania, łagodniejszy dla środowiska. W przyszłym roku z programu może skorzystać 166 osób. Dofinansowanie ma wynieść około 3 tysiące złotych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie