Kielecki Bieg Górski i wielkie emocje. Wygrał Michał Bąk z gminy Strawczyn. Zobacz zdjęcia

Bartosz Wartałowicz
od 16 lat
10. edycja Kieleckiego Biegu Górskiego odbyła się w sobotę, 24 czerwca na terenie stadionu lekkoatletycznego w Kielcach. Najszybciej trasę biegu pokonał Michał Bąk z Chełmiec. Zobaczcie zdjęcia.

Za nami 10 edycja Kieleckiego Biegu Górskiego

Uczestnicy musieli pokonać dystans 22,3 kilometra. Miejscem startu był stadion lekkoatletyczny w Kielcach przy ulicy Leszka Drogosza. Trasa biegu prowadziła przez Park Kultury i Wypoczynku, Pasmo Posłowickie oraz różne wzniesienia, jak Kamienna Góra, Pierścienica, Biesak, Ostra i Ekierka. Najszybciej trasę pokonał Michał Bąk z Chełmiec w gminie Strawczyn, reprezentujący barwy Czarnecki Run Team. To jego 4 wygrana w Kieleckim Biegu Górskim.

Zobaczcie zdjęcia z Kieleckiego Biegu Górskiego.

Popularność biegu podkreślił Marcin Chłodnicki - wiceprezydent Kielc.

To już 10 bieg górski w Kielcach. Trasa jest dość wymagająca, przebiega przez nasze okoliczne lasy i przez Pierścienicę. Pojawiają się tu nie tylko osoby z Kielc i okolic, ale również z dalszych części Polski. Jest to fajna i bardzo atrakcyjna impreza sportowa w naszym mieście

- powiedział Marcin Chłodnicki, wiceprezydent miasta Kielce.

Organizatorem Kieleckiego Biegu Górskiego był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach.