Kielecki „gang kantorowców” z nowymi zarzutami. Pięć...

  Kielecki „gang kantorowców” z nowymi zarzutami. Pięć zabójstw

  ELZem

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Kielecki „gang kantorowców” z nowymi zarzutami. Pięć zabójstw
  Pięć kolejnych zabójstw oraz dwa usiłowania zabójstw – to nowe zarzuty, jakie usłyszeli członkowie tzw. „gangu kantorowców” – człon grupy, według śledczych, stanowią pochodzący spod Kielc Tadeusz G. i Wojciech W. – obaj odsiadują już prawomocne wyroki dożywocia za zabójstwa pięciu właścicieli kantorów i dwa usiłowania zabójstw.
  Kielecki „gang kantorowców” z nowymi zarzutami. Pięć zabójstw
  Łącznie – jak informuje Prokuratura Krajowa z wydziałem zamiejscowym w Krakowie – zarzuty usłyszało 14 osób. Najwięcej – bo aż 24 zarzuty usłyszy Wojciech W. W tym te najpoważniejsze – pięć zabójstwa i dwa usiłowania. Tadeuszowi G. zarzuca się cztery zabójstwa i dwa usiłowania pozbawienia życia. Przestępstwa miały być popełniane na przełomie lat 2002 i 2006 na terenie różnych miejscowościach województw podkarpackiego, małopolskiego i świętokrzyskiego, w tym Ostrowa, Przeworska, Tarnowa, Olkusza, Domaszowic, Makoszyna, Cedzyny, Daleszyc, Miąsowej.
  Kolejny podejrzany Adam M. z Kielc usłyszał zarzut jednego usiłowania zabójstwa ale też rozbojów i kradzieży. Pozostałe osoby występujące w sprawie – w większości mieszkańcy województwa świętokrzyskiego - podejrzane są o udział w rozbojach, kradzieżach z włamaniami i innych przestępstwach popełnianych w latach 2002 i 2007. Wobec czterech osób podejrzanych o najcięższe zbrodnie sąd przedłużył areszty do końca lipca, zaś w czerwcu planowane jest zakończenie sporządzania aktu oskarżenia.

  Jak ustalili śledczy ofiary, podobnie jak w innych sprawach z udziałem Tadeusza G. i Wojciecha W. wywodziły się z kręgu właścicieli kantorów lub ich pracowników. Zdaniem prokuratury podejrzani zaczajali się na ofiary, zabijali je strzałem z broni palnej i okradali. W ten sposób udało się zrabować około 2,5 miliona złotych.

  Przypomnijmy, że w grudniu 2016 roku zapadł prawomocny już wyrok dla plantatora truskawek spod Kielc - Tadeusza G. i Wojciecha W. – skazani zostali na dożywocia w sprawie zabójstwa pięciu właścicieli kantorów z południowej Polski. Do zbrodni dochodziło w latach 2005-2007 roku. Od strzałów z pistoletu i broni maszynowej zginęło pięciu właścicieli kantorów w miastach południowej Polski: Kraśniku, Tarnowie, Piotrkowie Trybunalskim i Myślenicach. Tadeusz G. odsiaduje także prawomocny wyrok 25 lat pozbawienia wolności za udział w zbrodni z 1991 roku w podkieleckiej Cedzynie, gdzie od strzałów z pistoletów zginęła trójka obywateli Ukrainy.

  A TERAZ ZOBACZ: Pendolino staranowało ciężarówkę na przejeździe. 18 osób zostało rannych  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (9)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (9) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Święta 2018

  Święta 2018