Kielecki kolarz, Piotr Brożyna, wygrał drugi etap wyścigu Škoda Tour de Maurice i został liderem klasyfikacji generalnej

Damian Wiśniewski
Piotr Brożyna w żółtej koszulce lidera, wygrał etap wyścigu
Sukces kieleckiego kolarza. Piotr Brożyna wygrał drugi etap wyścigu Škoda Tour de Maurice w Mauritiusie i został liderem klasyfikacji generalnej

W emocjonującym 2. etapie Škoda Tour de Maurice, Piotr Brożyna pokazał klasę, wyprzedzając rywali po solowej akcji na górzystej trasie. Dzięki tej wygranej, na dzień przed zakończeniem wyścigu, Polak objął pozycję lidera.

Po udanym początku w prologu, gdzie Piotr Brożyna zajął 3. miejsce, oraz emocjonującym 1. etapie, który zakończył się zwycięstwem Patryka Stosza, kolarze zmierzyli się z najtrudniejszym odcinkiem tegorocznej edycji Škoda Tour de Maurice. Etap prowadzący z Cascavelle do Bois Chéri, liczący 138 kilometrów, obfitował w liczne podjazdy. Największym wyzwaniem dla uczestników była wspinaczka na Basin Blanc, znajdująca się zaledwie 10 kilometrów przed metą. Ten 6,6-kilometrowy podjazd o średnim nachyleniu 8,3% miał decydować o losach wygranej.

Piotr Brożyna jako pierwszy pokonał szczyt Basin Blanc, a następnie pewnie dotarł do mety. 14 czerwca czeka zawodników ostatni etap wyścigu.

Kielecki kolarz Piotr Brożyna pod koniec ubiegłego roku podpisał dwuletni kontrakt z austriacką grupą Team Felt-Felbermayr, która ma licencje kontynentalną. 28–letni zawodnik, syn olimpijczyka Tomasza Brożyny, poprzednio reprezentował barwy stalowowolskiego Voster ATS Team, której dyrektorem jest kielczanin Mariusz Witecki.