Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kieleckie dzieci zaprzyjażniały się z przychodnią

Iwona ROJEK
Dzieciaki zadawały mnóstwo pytań do czego służą urządzenia, jak wyposażona jest karetka, jak robi się leki.
Dzieciaki zadawały mnóstwo pytań do czego służą urządzenia, jak wyposażona jest karetka, jak robi się leki. Łukasz Zarzycki
Studentki kierunku Zdrowie Publiczne z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego przygotowały i zrealizowały bardzo ciekawy projekt zatytułowany "Przychodnia Przyjazna Dziecku". Dzieciaki ze Społecznej Szkoły Podstawowej były wizytą zachwycone.

- W ramach naszego projektu, który został zaprezentowany po raz pierwszy kilka dni temu, uczniowie zerówki nie tylko zobaczyli wszystkie pomieszczenia w przychodni, ale także zwiedzili szczegółowo aptekę i zaplecze, gdzie przygotowuje się leki, brały udział w quizie, nauczyły się wzywać pomoc, usłyszały sygnał karetki - wylicza Paulina Januchta, studentka kierunku zdrowie publiczne. - W ramach zajęć zarządzania przychodnią całą 36 osobową grupą, wymienię choćby Martę Wnuk, Ewę Lucińską, Magdę Grabiar pracowaliśmy nad tym, aby program był ciekawy, a dzieci mogły oswoić się z przychodnią.

Nikola Michno, uczennica zerówki przyznała, że bardzo boi się chodzić do lekarza. Franek Kowalski i Staś Molenda zadawali, podobnie jak pozostałe dzieciaki mnóstwo pytań. Z ciekawością oglądali gabinety lekarskie, strzykawki, aparat do robienia USG, przyrząd do sterylizacji narzędzi. Dużo wiedzieli o bakteriach, wirusach. - Nasi uczniowie bardzo przeżywali tę wizytę w przychodni, co oznacza, że takie oswajanie się ze służbą zdrowia jest im potrzebne - potwierdziła Alina Hajdorowicz, nauczycielka nauczania zintegrowanego.

Adiunkt Anna Rezner dodała, że bardzo jej zależy na tym, aby motywować studentów do samodzielnej pracy. - Ten projekt jest bardzo dobry, będziemy realizować kolejne, możemy go zaprezentować w całej Polsce - powiedziała. - Warto stwarzać coś nowego z korzyścią dla innych. Zwłaszcza w czasach bezrobocia potrzebna jest inwencja.
Flaga:
Stanisław Głuszek, dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu: - Cieszę się z tego, że nasi studenci mają sporo inwencji i przygotowują bardzo ciekawe projekty. Służą one ludziom, pomagają bardziej dbać o swoje zdrowie, mądrzej żyć.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie