Kieleckie juniorki nie zagrają o medale mistrzostw Europy

(PK)
zprp.pl
Reprezentacja Polski juniorek w piłce ręcznej nie zagra o medale rozgrywanych w szwedzkim Goeteborgu otwartych mistrzostw Europy. W biało-czerwonych barwach grają w tym turnieju zawodniczki Korony Handball Kielce, Wiktoria Gliwińska i Dominika Więckowska.

W eliminacjach grupowych nasza reprezentacja zanotowała dwa remisy i porażkę. Zaczęło się dobrze, bo Polki zremisowały z gospodyniami turnieju, Szwedkami 14:14 (7:7). Więckowska zdobyła trzy bramki, a Gliwińska jedną. W drugim spotkaniu drużyna trenera Tomasza Konitza również 14:14 zremisowała ze Słowacją, jednak do przerwy nasz zespół prowadził 9:4. Więckowska rzuciła jedną bramkę, Gliwińska żadnej. W ostatnim spotkaniu Polki przegrały z najmocniejszą drużyną grupy A, Danią 17:26, choć do przerwy remisowała 11:11. Więckowska trafiła dwa razy, Gliwińska nie zanotowała na swoim koncie zdobycia bramki.

Grupę wygrała Dania (6 pkt), przed Szwecją (3). Polki zajęły trzecie miejsce z dwoma punktami i w środę rozpoczną rywalizację w grupie zespołów walczących o miejsca 9-12.