Kieleckie Multikino zaprasza na dramat premiery „Dom Gucci”, „Dziewczyny z Dubaju” i „Nasze magoczne Encanto” (zdjęcia, wideo)

Joanna Tomusiak
Joanna Tomusiak
Udostępnij:
Multikino w Kielcach zaprasza na filmy „Bing: Święta i inne opowieści”, „Bo we mnie jest seks”, „Chłopiec z chmur”, „Clifford. Wielki czerwony pies”, „Diuna”, „Dom Gucci”, „Dziewczyny z Dubaju”, „Eternals”, „Fatima”, „Furioza”, „Kurier francuski z Liberty, Kansas Evening Sun”, „La Liste: Wszytsko albo nic”, „Masza i niedźwiedź”, „Nasze magiczne Encanto”, „Nędzarz i madame”, „Nie czas umierać”, „Pitbull”, „Player one”, „Pszczółka Maja: Mały wielki skarb”, Ron Usterka”, „To musi być miłość”, „Venom 2: Carnage”, „Wilk, lew i ja”, „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”. Zobacz program kina od piątku, 26 listopada, do czwartku, 2 grudnia.

„Bing: Święta i inne opowieści” Irlandia/Wielka Brytania, bez graniczeń, dubbing, animowany, sobota i niedziela – godzina 11.30. Czy znacie tego niesfornego, czarnego królika? Tto Bing. Zapraszamy na jego świąteczne przygody.

„Chłopiec z chmur” Francja, dozwolony od lat 6, dubbing, przygodowy, czwartek – godzina 9.30. Dla Thomasa, chłopca zanurzonego w świecie gier video, pomysł spędzenia wakacji z ojcem, zapalonym ornitologiem Christianem), wydaje się koszmarem. Gdy naukowiec oznajmia, że chce uczyć zagrożone wyginięciem dzikie gęsi migrowania, chłopiec myśli, że rodzic stracił rozum. Ale skazany na całodobową opiekę nad świeżo wyklutymi pisklakami chłopiec przywiązuje się coraz bardziej do skrzydlatych przyjaciół. Podniebna podróż z Norwegii aż do Francji jest nie tylko ostatnią szansą na przetrwanie przeuroczych ptaków, ale też przygodą życia dla Thomasa i wydarzeniem, którym emocjonowała się cała Europa.

„Dom Gucci” USA, dozwolony od lat 15, biograficzny/dramat, piątek, sobota, niedziela, poniedziałek, wtorek, środa i czwartek – godziny 10.20, 13.50, 17.10, 20.50. inspirowany jest szokującą, prawdziwą historią rodzinnego imperium stojącego za włoskim domem mody Gucci. Trzy dekady miłości, zdrady, dekadencji, zemsty, zwieńczone w końcu morderstwem, pokazują, co znaczy nazwisko Gucci, ile jest warte i jak daleko posunie się rodzina, by nie wypuścić z rąk kontroli nad fortuną. W rolach głównych występują Lady Gaga i Adam Driver.

„Dziewczyny z Dubaju” Polska, dozwolony od lat 18, dramat/erotyczny/sensacyjny, piątek i sobota – godziny 11, 14.10, 15.10, 17.20, 18.15, 20.30, 21.25, 22.10, niedziela, wtorek i czwartek – godziny 11, 14.10, 15.10, 17.20, 18.15, 20.30, 21.25, poniedziałek – godziny 11, 14.10, 15.10, 17.20, 20.30, 21.35, środa – godziny 11, 14.10, 17.20, 18.15, 20.30, 21.25. Emi (Paulina Gałązka) to młoda ambitna dziewczyna, która od lat marzy o wielkim świecie. Gdy tylko nadarza się okazja, bez wahania wskakuje w jego tryby, stając się ekskluzywną damą do towarzystwa. Wkrótce to ona na zaproszenie arabskich szejków zaczyna werbować polskie miss, celebrytki, gwiazdy ekranu i modelki. Jednak ten niedostępny, opływający w luksusy świat już niedługo pokaże swoją mroczną stronę. Oparte na prawdziwych wydarzeniach „Dziewczyny z Dubaju” zdemaskują hipokryzję polskiego show biznesu i ujawnią całą prawdę na temat tak zwanej „afery dubajskiej”.

„Eternals” USA/Wielka Brytania, dozwolony od lat 13, akcja/Sci-Fi, wersja z dubbingiem: piątek – godzina 14, sobota, niedziela, poniedziałek, wtorek, środa i czwartek – godzina 11.20; wersja z napisami: sobota, niedziela, poniedziałek, wtorek i czwartek – godzina 14, środa – godzina 14.50. Film opowiada o nowej w Uniwersum Marvela grupie superbohaterów. To kosmici, którzy w tajemnicy żyją na Ziemi od tysięcy lat. Po zdarzeniach przedstawionych w filmie „Avengers. Koniec gry” muszą jednak wyjść z ukrycia. Nieoczekiwana tragedia skłania ich do tego, by przeciwstawić się najstarszym wrogom ludzkości.

„Bo we mnie jest seks” Polska, dozwolony od lat 15, biograficzny/obyczajowy, piątek, sobota, niedziela, poniedziałek, wtorek i środa – godziny 17.40, 20.05, czwartek – godziny 17.35, 20.15. Warszawa, lata 60. XX wieku. Przed ekranami czarno-białych odbiorników zasiadają miliony Polaków.  I nagle ktoś przykuwa ich wzrok. To Kalina Jędrusik (Maria Dębska) – zjawiskowa aktorka i piosenkarka, która wnosi koloryt do bezbarwnej rzeczywistości. Kusi wdziękiem i seksapilem. Elektryzuje panów i oburza panie. Oto pierwsza seksbomba PRL i polska Marilyn Monroe. Kalina nie chce się wpisywać w ówczesny model kobiety. Żyje na własnych zasadach, co nie zawsze podoba się pruderyjnemu społeczeństwu i niektórym wpływowym osobom u władzy. Liczne skandale, życie w miłosnym trójkącie z mężem Stanisławem Dygatem (Leszek Lichota) i Luckiem (Krzysztof Zalewski), kontrowersyjne wypowiedzi i epatujące seksapilem stroje sprawiają, że Kalina zyskuje także miano naczelnej skandalistki PRL. A przecież największy skandal z jej udziałem dopiero się zacznie. „Bo we mnie jest seks” to ważny fragment z życia Kaliny Jędrusik, o której śmiało można powiedzieć, że jest największą ikoną polskiej popkultury. To historia blasków, cieni, wzlotów i upadków jej zawrotnej kariery. Wydarzeniom z życia Jędrusik towarzyszy atmosfera szalonej zabawy środowiska ówczesnej śmietanki towarzyskiej. Na ekranie zobaczymy także inne barwne postaci polskiej kultury: Kazimierza Kutza (Borys Szyc), Tadeusza Konwickiego (Paweł Tomaszewski) czy twórców Kabaretu Starszych Panów – Jeremiego Przyborę (Rafał Rutkowski) i Jerzego Wasowskiego (Dariusz Basiński).

„Pitbull” Polska, dozwolony od lat 15, dramat sensacyjny, piątek – godziny 19.20, 20.15, 21, 22.45, sobota, poniedziałek, środa i czwartek – godziny 19.20, 21, niedziela i wtorek – godziny 19.20, 20.15, 21. Kiedy podłożony na stacji paliw ładunek wybuchowy zabija policyjnego sapera, komendant główny policji przydziela do sprawy Gebelsa z wydziału ds. zabójstw. Śledztwo prowadzi go na trop przestępcy ze zbrojnego ramienia  grupy Pershinga - konstruktora bomb i porywacza, stojącego za dziesiątkami zamachów w Polsce i ponad setką porwań w całym kraju.  Konfrontacja bandyty i psa przeradza się w regularną wojnę. Od tych wydarzeń mijają lata. Znany z serialu syn Gebelsa, Jarek, który jest studentem informatyki na politechnice, wraz z kolegami znajduje ryzykowny sposób na szybki zarobek i przy wykorzystaniu wiedzy zaczyna dokonywać włamań do willi bogatych ludzi. Pech chce, że którejś nocy wybiera niewłaściwy dom, a Gebels staje przed sytuacją bez wyjścia, w której musi wsadzić własne dziecko do więzienia. Może być policjantem, który aresztuje przestępcę. Albo ojcem, który uratuje dziecko. W rolach głównych występują Andrzej Grabowski, Sebastian Dela, Przemysław Bluszcz, Tomasz Dedek.

„Pszczółka Maja: Mały wielki skarb” Australia/Niemcy, bez ograniczeń, dubbing, piątek – godzina 11, sobota, niedziela i czwartek – godzina 10, poniedziałek, wtorek i środa – godziny 10, 11.30. Wiosna nie zdążyła się jeszcze na dobre rozpocząć, a Maja i Gucio już wyruszają z ula w poszukiwaniu przygody. Napotkany na łące tajemniczy wędrowiec powierza im opiekę nad magiczną złotą pestką, którą mają dostarczyć do pałacu na Sekretnym Wzgórzu. W tak niebezpieczną misję najlepiej zabrać zaufanych kompanów. Maja i Gucio proszą więc o pomoc nieustraszonych mrówczych wojowników Zenka i Gienka. Dzielna drużyna rusza w drogę, nie mając pojęcia, że ich tropem podąża cały wachlarz typów spod ciemnej gwiazdy: chciwi łowcy nagród, tajni wysłannicy obcych łąk i zwykłe skrzydlate opryszki. Na dodatek wkrótce okaże się, że pestka tak naprawdę jest jajkiem, z którego wykluje się mała sympatyczna, ale nieco nieogarnięta mrówka.

„To musi być miłość” Polska, dozwolony od lat 15, komedia romantyczna, piątek – godziny 17.15, 19.55, 21.50, 22.30, sobota – godziny 14.30, 17.15, 19.55, niedziela, wtorek i czwartek – godziny 17.15, 19.55, 21.50, poniedziałek – godziny 14.30, 17.15, środa – godziny 14.30, 17.15, 19.55. Kto powiedział, że z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach? Trzy siostry są przyjaciółkami od serca, które trzymają się razem na dobre i za złe, niezależnie od wybryków swoich facetów. Gdy ich matka postanawia uciec z miasta i w samotności przemyśleć jeszcze raz decyzję o ślubie, niespodziewanie dołączają do niej córki. Choć pobyt rozpoczynają na kanapie w stylu Bridget Jones, w ramach rodzinnych obrad muszą zdecydować co dalej, bo każda z kobiet przechodzi teraz własne, miłosne zawirowania. Czy ich faceci w swojej totalnej niezdarności znajdą sposób, żeby odzyskać serca sióstr?  W rolach głównych występują Małgorzata Kożuchowska, Tomasz Karolak, Jan Englert, Anna Smołownik, Rafał Królikowski.

„Diuna” Kanada/USA/Węgry/Wielka Brytania, dozwolony od lat 12, Sci-Fi, piątek – godziny 10, 14.40, sobota, poniedziałek i środa – godziny 14.40, 20.15, niedziela, wtorek i czwartek – godzina 14.40. Ekranizacja bestsellerowej powieści Franka Herberta. Bardzo odległa przyszłość. Pustynna planeta Arrakis, zwana także Diuną, jest jedynym miejscem we wszechświecie skąd wydobywa się melanż - cenną substancję, która nie tylko przedłuża życie, ale również pozwala na podróże międzygwiezdne i zaglądanie w przyszłość. Z rozkazu imperatora Shaddama IV Diuna zostaje oddana w lenno szlachetnemu rodowi Atrydów. Na Arrakis przybywa książę Leto Atryda, lady Jessika oraz ich syn, Paul. Nikczemny ród Harkonnenów nie zamierza jednak oddać tak łatwo planety swoim wrogom. Bo kto włada Diuną, ten włada całym wszechświatem.

„Furioza” Polska, dozwolony od lat 15, dramat/akcja,piątek, niedziela i wtorek – godziny 12.10, 20.40, sobota, poniedziałek i czwartek – godzina 12.10. Wydarzenie z przeszłości rozdziela losy trójki przyjaciół. Niespodziewanie w życiu Dawida (Mateusz Banasiuk), dzisiaj już lekarza, znowu pojawia się ona. Dzika (Weronika Książkiewicz) – kiedyś miłość jego życia, teraz doświadczona policjantka, składa mu propozycję nie do odrzucenia. Albo ten zostanie policyjnym informatorem i wtyczką, albo jego brat (Wojciech Zieliński) trafi do więzienia z wieloletnim wyrokiem. Przyciśnięty do muru Dawid w końcu ulega, a jego głównym celem staje się infiltracja rosnącej w siłę zorganizowanej grupy przestępczej. Trafiając w sam środek wojny o wpływy i pieniądze, będzie musiał mierzyć się z ciągłą podejrzliwością ze strony dawnego przyjaciela Goldena (Mateusz Damięcki). Wkrótce odkryje też, że świat, od którego próbował się uwolnić, wciąga go ze zdwojoną siłą.

„Ron Usterka” USA/Wielka Brytania, dozwolony od lat 7, dubbing, animowany, piątek – godzina 10.10, poniedziałek i wtorek – godzina 11.50, środa – godziny 10.15, 15, czwartek – godzina 12.Historia Barneya, społecznie wycofanego gimnazjalisty i Rona, jego nowego, chodzącego i mówiącego robota, który ma być jego „Najlepszym przyjacielem z pudełka”. Przezabawne awarie Rona, rozgrywające się na tle ery mediów społecznościowych, wprowadzają ich w pełną akcji podróż, w której chłopiec i robot odkryją prawdziwą przyjaźń.

„Venom 2: Carnage” USA, dozwolony od lat 15, thriller/Sci-Fi, sobota, poniedziałek i środa – godzina 21.50, niedziela, wtorek i czwartek – godzina 14.30. Venom to jedna z najważniejszych, najbardziej złożonych postaci Marvela. Opowiada o dziennikarzu Eddiem Brocku (Tom Hardy), którego ciało w wyniku eksperymentu scaliło się z obcą formą życia - Venomem. W drugiej części poznamy Carnage'a (Woody Harrelson). Jest to jeden z najbardziej znanych czarnych charakterów Marvela.

„Masza i niedźwiedź” Rosja, bez ograniczeń, dubbing, sobota i niedziela – godzina 10. Opowieść o przyjaźni małej dziewczynki Maszy i niedźwiedzia cyrkowego.

„Nędzarz i madame” Polska, dozwolony od lat 15, dramat biograficzny, piątek – godzina 14.10, poniedziałek – godzina 18. Film ukazuje artystyczną i duchową drogę polskiego powstańca styczniowego, artysty-malarza oraz dobroczyńcy ubogich –Adama Chmielowskiego, który po latach burzliwej młodości postanawia porzucić swoje dotychczasowe życie, a świat poznaje go, jako Brata Alberta. Buntownicza natura oraz niezgoda na zło i cierpienie sprawiają, że ucieka fortelem z carskiej niewoli ukryty w trumnie. Po osiągnięciu sławy porzuca sztukę, aby służyć ludziom. Jego tragiczny los wieńczy załamanie, wydalenie z zakonu jezuitów oraz zamknięcie w zakładzie dla umysłowo chorych. Wkrótce jednak odrodził się i powrócił, jako Brat Albert – przyszły święty. Filmową historię jego życia dopełniają losy sławnych przyjaciół i artystów – Heleny Modrzejewskiej i Józefa Chełmońskiego.

„Clifford. Wielki czerwony pies” Kanada/USA, bez ograniczeń, dubbing, familijny, sobota i niedziela – godziny 10, 12.15. Ośmioletnia dziewczynka, Emily Elizabeth marzy o tym, aby jej maleńki, czerwony szczeniak urósł i był silny, nie spodziewa się jednak, że budząc się pewnego ranka znajdzie wielkiego psa w swoim małym mieszkaniu w Nowym Jorku. Emily za wszelką cenę chce, aby ukochany zwierzak został z nią. Postanawia znaleźć czarodzieja, który, przywróci Clifforda do normalnego rozmiaru. Na poszukiwania udaje się ze swoim wujem Caseyem i szkolnym kolegą Owenem. Clifford wzbudza powszechne zaciekawienie. Przyciąga również uwagę złego naukowca, który chce aby Clifford został jego psem.

„Kurier francuski z Liberty, Kansas Ewening Sun” USA/Niemcy, dozwolony od lat 15, dramat/komedia/romans, piątek, sobota, niedziela, wtorek, środa i czwartek – godzina 18, poniedziałek – godzina 19.55. The French Dispatch prezentuje zbiór opowiadań z ostatniego numeru amerykańskiego magazynu opublikowanego w fikcyjnym francuskim mieście XX wieku.

„Wilk, lew i ja” Francja/Kanada, dozwolony od lat 7, dubbing, przygodowy/familijny, piątek – godziny 11, 12.55, 15.20, 17.50, sobota, niedziela, poniedziałek, wtorek, środa i czwartek – godziny 10.30, 12.55, 15.20, 17.50. Alma postanawia wrócić do krainy swojego dzieciństwa – jest to otoczony pięknym lasem stary dom położony na malowniczej wyspie pośrodku jeziora w dzikich ostępach Kanady. Kiedy była mała, wychowywała się tu ze swoim dziadkiem, który uczył ją o przyrodzie i życiu w zgodzie z naturą. Wkrótce dziewczyna natrafia na dwójkę niezwykłych nieznajomych – małego wilczka i urocze lwiątko. Pierwszy ze zwierzaków to szczeniak zaprzyjaźnionej z dziadkiem Almy wilczycy, a drugi to cudem uratowane z katastrofy lotniczej zwierzątko przeznaczone na cyrkową arenę. Stworzenia stają się nierozłączne i zachowują jak rodzeństwo. Alma zabiera je do domu i zostaje ich opiekunką, patrząc jak z każdym dniem się oswajają i coraz lepiej sobie radzą z otaczającym światem. Okazuje się jednak, że zwierzaki są poszukiwane i na trop Almy wpadają leśni strażnicy. Czy dziewczyna będzie mogła liczyć na pomoc swoich najbliższych? Czu uda się ocalić niezwykłą przyjaźń i nie dopuścić do rozłąki troskliwej opiekunki i jej podopiecznych? To początek największej przygody ich życia!

„Wyszyński – zemsta czy przebaczenie” Polska, dozwolony od lat 15, biograficzny/dramat/wojenny, piątek – godzina 10. Jest rok 1944, w ferworze wojny poznajemy młodego księdza Wyszyńskiego, który niedawno został mianowany kapelanem oddziału na terenie Puszczy Kampinoskiej. Równolegle działa on w powstańczym szpitalu. Wszyscy znają go tam pod pseudonimem „Radwan II”. Wojenna rzeczywistość jest dla księdza Wyszyńskiego kuźnią charakteru, walką o nadzieję i miłość, szczególnie wobec nieprzyjaciół. Jak w wojennej codzienności mamy wybaczać – pyta bohater, zwracając się do Źródła swego powołania. W czasie krytycznych sytuacji takich jak rewizja szpitala przez oddziały SS czy podczas łapanki, Wyszyński staje w obliczu próby. Stara się dzielnie wspierać swoich kompanów, dodając im nadziei. Widziana w oddali płonąca Warszawa i przynoszone przez wiatr spalone fragmenty książek przypominają o trwającym w mieście Powstaniu. Kolejne transporty rannych ze stolicy wymagają natychmiastowej opieki, a niemieckie patrole przeczesują teren w poszukiwaniu wycofujących się bohaterów. W tych niezwykle trudnych czasach hartuje się siła ducha i wielkość serca przyszłego Prymasa Polski. W ogłuszającym huku ostrzałów artyleryjskich, przy łóżkach rannych Powstańców, czy podczas mrożących krew w żyłach spotkań z bezdusznymi hitlerowskimi żołnierzami – wiara księdza porucznika Wyszyńskiego się hartuje i kształtuje. Film to opowieść o człowieku, który w obliczu wojny musi dokonywać trudnych wyborów i odpowiedzieć sobie na pytanie „Jak miłować nieprzyjaciół, kiedy przyszło nam do nich strzelać?”.

„Fatima” Portugalia/USA, dozwolony od lat 15, dramat, poniedziałek – godzina 19. Trwa I wojna światowa. W niewielkim portugalskim mieście Fatima Matka Boska objawia się trójce dzieci i przekazuje im trzy tajemnice. Prawdę o tych wydarzeniach próbują ukryć zarówno nie dający w nie wiary rodzice dzieci, jak i urzędnicy państwowi.

„La Liste: Wszystko albo nic” USA, dozwolony od lat 15, czwartek – godzina 20.Porywający film dokumentalny opowiadający historię dwóch przyjaciół Jeremie Heitza i Sama Anthamattena, którzy zjeżdżają na nartach z najwyższych szczytów na świecie, mierząc się tym samym z tym co niewyobrażalne.

„Nasze magiczne Encanto” USA, bez ograniczeń, dubbing, animowany, piątek, sobota, niedziela, poniedziałek i wtorek – godziny 10.40, 11.40, 13.15, 14.20, 15.50, 16.50, 18.25, środa – godziny 10, 10.30, 12.15, 13.15, 14.20, 15.50, 16.50, 18.25, czwartek – godziny 10, 11.40, 13.15, 14.20, 15.50, 16.50, 18.25. Historię niezwykłej rodziny Madrigal. Ich pełen magii dom znajduje się w tętniącym życiem mieście - w cudownym i urokliwym miejscu zwanym Encanto, ukrytym w górach Kolumbii. Magia Encanto sprawiła, że każde dziecko w rodzinie posiada wyjątkową moc uzdrawiania, z wyjątkiem Mirabel. Kiedy magia otaczająca Encanto jest w niebezpieczeństwie, Mirabel odkrywa, że to właśnie ona, jako jedyna zwyczajna osoba w tej wyjątkowej rodzinie, może być jej ostatnią nadzieją.

„Nie czas umierać” USA/Wielka Brytania, dozwolony od lat 15, sensacyjny, sobota, poniedziałek, środa i czwartek – godzina 20.40. James Bond (Daniel Craig) opuszcza czynną służbę i cieszy się spokojnym życiem na Jamajce. Tymczasem jednak jego stary przyjaciel Felix Leiter z CIA zwraca się do niego o pomoc. Misja uratowania porwanego naukowca okazuje się o wiele bardziej zdradliwa, niż mogłoby się wydawać i naprowadza agenta 007 na ślad tajemniczego złoczyńcy, dysponującego nową, niezwykle niebezpieczną technologią.

„Player One” USA, dozwolony od lat 12, przygodowy/akcja/Sci-Fi, czwartek – godzina 10.20. W 2045 roku ludzie znajdują ukojenie w wirtualnej rzeczywistości. Jej twórca przed śmiercią postanawia cały majątek przekazać pierwszej osobie, która znajdzie ukryty w niej cyfrowy „easter egg”.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie