Kieleckie Studio Tańca i Stylu "Rewanż" świętowało mistrzostwo świata z prezydentem Bogdanem Wentą

Anna Bilska
Wielki sukces kieleckiego Studia Tańca i Stylu „Rewanż” Tomasza Rowińskiego świętowano w środę w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Gościem specjalnym był prezydent Kielc, Bogdan Wenta, który gratulował tancerzom i trenerowi tytułu Mistrza Świata. Formacja zdobyła go w miniony weekend na zawodach w czeskim Libercu, gdzie rywalizowały trzy tysiące zawodników z całego świata.

Okazja do świętowania była szczególna, ponieważ grupa 50 tancerzy z kieleckiego Studia Tańca i Stylu pod wodzą Tomasza Rowińskiego oraz 15-osobowa grupa wsparcia rodziców w ubiegły piątek zdobyła tytuł Mistrzów Świata w kategorii Artistic Dance Show Super Show, czyli duże produkcje taneczne. Zespół zaprezentował choreografię „Paris by Night” inspirowaną ulicami Paryża, gdzie potem przeniósł publiczność oraz sędziów do słynnego teatru „Moulin Rouge”. W choreografii tancerze prezentowali się w 115 kostiumach zaprojektowanych przez Augustynę Nowacką między innymi wzorowanych na modzie Paryża lat 50-tych, współczesnych strojach tancerek paryskich kabaretów i ulicznej mody.

Fragment widowiska "Rewanż" zaprezentował w Sali Lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, gdzie formacja na co dzień trenuje. Występowi przyglądali się przyjaciele i rodzina, a także prezydent Kielc, Bogdan Wenta wraz z Danutą Papaj, pełnomocnikiem do spraw finansów, budżetu i przedsiębiorczości w Urzędzie Miasta Kielce, którzy przybyli na zaproszenie Tomasza Rowińskiego i Augustyny Nowackiej.

Włodarz miasta był pod wrażeniem choreografii. - Żałuję, że nie miałem okazji zobaczyć całego układu, ale to wymaga już większej sceny - powiedział prezydent.

Rozwiązanie tego problemu zasugerowała Danuta Papaj. Stwierdziła, że tak duże i piękne widowiska powinny być prezentowane i ćwiczone na dużej scenie, na przykład takiej jak w Kieleckim Centrum Kultury.

W Lustrzanej Sali zatańczyło kilkadziesiąt osób. Z zespołem wystąpił akrobata Marcin „Robin” Kowalski, który w zawrotnym tempie przeskakiwał z jednego na drugi koniec parkietu. W rolę dyrektora teatru wcielił się znany kielecki fryzjer i stylista Marcin Kwieciński, który zawsze dba o uczesanie zawodników. Nie każdy wie, że inną pasją Marcina jest wykonywanie... bombek choinkowych. Jedną z nich, ozdobioną kolorowymi cekinami, podarował prezydentowi Wencie. Ten zapewnił, że ozdoba znajdzie swoje miejsce na choince, która zabłyśnie na kieleckim Rynku 6 grudnia.

POLECAMY RÓWNIEŻ:
Na te psy musisz mieć pozwolenie urzędnika! To groźne zwierzęta!


Prezenty dla dzieci na Mikołajki 2018. TOP 10Rzadko widujesz te znaki drogowe. Lepiej przypomnij sobie, co oznaczają!Najlepsze seriale 2018 roku. Jaki wybrać na wieczór? Zobacz najciekawsze
Śladami słynnych filmów i seriali - miejsca, które trzeba odwiedzić! [GALERIA]Plastik i śmieci zalewają Ziemię? Zobacz niezwykłe zdjęcia z kosmosu


Wideo

Dodaj ogłoszenie