Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kieleckie Święto Wokalistyki, czyli Święto(krzyskie) Pienia startują już w piątek, 3 listopada. To będzie wysoka kultura!

Anna Gwóźdź
Anna Gwóźdź
Na trzy niewzykłe wydarzenia zapraszali podczas konferencji prasowej: Marcin Chłodnicki (zastępca prezydenta Kielc), Augustyna Nowacka (dyrektor KCK) i Robert Wieczorek (Impresariat KCK). Zobaczcie więcej w galerii >>>>
Na trzy niewzykłe wydarzenia zapraszali podczas konferencji prasowej: Marcin Chłodnicki (zastępca prezydenta Kielc), Augustyna Nowacka (dyrektor KCK) i Robert Wieczorek (Impresariat KCK). Zobaczcie więcej w galerii >>>>Mateusz Wolski KCK
Opera jesienią wraca do Kieleckiego Centrum Kultury. Przed nami cykl trzech wyjątkowych koncertów operowo-operetkowych z polskiego repertuaru. Zaprezentowane będą dwa recitale wokalne i jedna opera. Na Dużej Scenie KCK zaprezentuje się 120 artystów. Największym wydarzeniem będzie jedna z legendarnych polskich oper "Straszny Dwór" autorstwa Stanisława Moniuszki.

Najwyższa kultura w Kieleckim Centrum Kultury

Kieleckie Święto Wokalistyki 3 listopada rozpocznie recital "Tradycje i nowoczesność" Dionizego Wincentego Płaczkowskiego. Tenor w swoim dorobku artystycznym posiada siedem płyt, wykonywał solowe partie sopranowe w oratoriach i operach na międzynarodowych festiwalach. Studiował na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Kreował między innymi partie Leńskiego w Eugeniuszu Onieginie Piotra Czajkowskiego w Filharmonii Świętokrzyskiej.

Dwa dni później, 5 listopada KCK zaprezentuje koncertową wersję opery "Straszny Dwór", jedną z najwybitniejszych polskich oper skomponowanych przez wielkiego kompozytora Stanisława Moniuszkę. Wspaniałe arie, niezwykła inwencja melodyczna i urzekająca atmosfera polskości to niepodważalne walory tego utworu. Opera powstała w okresie zaborów. Dzieło nacechowane silnym zabarwieniem patriotycznym, było jednocześnie popularne wśród polskiej publiczności i zakazane przez władze rosyjskie.

Zdjęcia z konferencji prasowej w sprawie Święta Wokalistyki:

Na zakończenie, 6 listopada zaplanowano recital Grzegorza Szostaka "Pokolenia". Śpiewak pochodzący w Kielc debiutował na scenie Teatru Wielkiego - Opery Narodowej rolą Szóstaka we Flisie Moniuszki. Brał udział w przedstawieniach w całej Europie, śpiewał podczas koncertu dla belgijskiej rodziny królewskiej. W jego repertuarze znajduje się ponad 70 partii solistycznych.

Jak podkreślał Robert Wieczorek z impresariatu Kieleckiego Centrum Kultury, to wydarzenie niezwykłe, bo prezentujące sztukę na bardzo wysokim poziomie. - Naprawdę warto się na nie wybrać, ponieważ cena biletów jest bardzo atrakcyjna. Serdecznie zapraszamy mieszkańców Kielc.

Harmonogram festiwalu:

  • "Tradycje i nowoczesność" - Recital Dionizego Wincentego Płaczkowskiego, przy fortepianie Ewa Wanda Pelwecka - 3 listopada, godzina 18.00 na Małej Scenie KCK. Bilety w cenie 30 złotych.
  • Opera "Straszny Dwór" Stanisława Moniuszki, soliści, chór i orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi - 5 listopada, o godzinie 18.00 na Dużej Scenie KCK. Bilety w cenie 50 złotych.
  • "Pokolenia" - recital Grzegorza Szostaka, przy fortepianie Danuta Antoszewska - 6 listopada o godzinie 18.00 na Małej Scenie KCK. Bilety w cenie 30 zł.

Bilety do kupienia znajdują się na TEJ STRONIE INTERNETOWEJ.

Kieleckie Święto Wokalistyki, czyli Święto(krzyskie) Pienia startują już w piątek, 3 listopada. To będzie wysoka kultura!
KCK

Cykl wydarzeń kulturalnych dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie