Kieleckie szczypiornistki blisko półfinału mistrzostw świata, ale ostatecznie przegrały

Redakcja
Młodzieżowa reprezentacja Polski kobiet w piłce ręcznej nie zagra w półfinale mistrzostw świata. W ćwierćfinale turnieju rozgrywanego w Czechach, Polki, z trzema zawodnikczami KSS Kielce w składzie, przegrały z Węgierkami 27:29.

Węgry - Polska 29:27 (16:17)

Polska: Wawrzynkowska, Płaczek - Janiszewska 3, Syncerz, Gadzina 6, Galińska 3, Fierka, Michalak 1, Andrzejewska 4, Matuszczyk 5, Królikowska 1, Kozłowska, Zych 4, Kozimur.

Mecz przyniósł wiele emocji. W 9 minucie świetnie grające do tego momentu Polki prowadziły 8:3, ale niedługo potem przegrywały 9:10. Spotkanie było wyrównane do ostatnich minut. W 50 minucie nasze zawodniczki znów wygrywały (25:23), a jeszcze w 58 był remis 26:26. Niestety, w nerwowej końcówce skuteczniejsze były rywalki.

W meczu zagrały dwie zawodniczki KSS Kielce. Pierwszą bramkarką była Marta Wawrzynkowska, Joanna Drabik nie zdobyła bramki, a trzecia z kielczanek, Honorata Syncerz, nie pojawiła się na boisku.

W środę "biało-czerwone" zagrają pierwszy mecz o miejsca 5-8, a ich rywalem będzie Korea Południowa.