Kilijańska i Kaczmarski mistrzami Polski

/waf/
Donata Kilijańska wygrała wyściga na 1500 metrów stylem dowolnym.
Dwa złote medale zdobyli pływacy KSZO Ostrowiec Św. w ostatnim dniu mistrzostw Polski na basenie 50-metrowym.

W ostatnim dniu Głównych Mistrzostw Polski w Olsztynie szanse medalowe mieli - Donata Kilijańska, Małgorzata Lipińska i Marcin Kaczmarski z KSZO Ostrowiec Św. Kraulistki rywalizowały na dystansie 1500 metrów, krauliści na 800 metrów, a nasi zawodnicy płynęli w najsilniejszych seriach.

W wyścigu na najdłuższym pływackim dystansie Kilijańska do ostatnich stu merów rywalizowała ramię w ramię z mistrzynią Polski na 800 metrów kraulem- Barbarą Wasilewską. Na finiszu zdecydowanie wyprzedziła ją uzyskując czas 16:56,52. Lipińska ukończyła wyścig jako ósma, ale została z czasem 17:18,02 sklasyfikowana na 11 miejscu.

Po swój pierwszy medal mistrzostw Polski w kategorii seniorów, od razu złoty, sięgnął 18-letni Marcin Kaczmarski. Ostrowczanin popłynął 800 metrów stylem dowolnym najszybciej w karierze- 8:04,10, wypełniając po raz drugi na tych zawodach minimum na mistrzostwa Europy juniorów. Rezultat ten jest lepszy od należącego do Kaczmarskiego rekordu okręgu aż o ponad 11 sekund.

W finale B 100 metrów kraulem popłynął Kacper Łopaciński z Foki Sandomierz. Ukończył on wyścig na 4 miejscu w czasie 52,54 i został sklasyfikowany na 14 miejscu.