Kilijańska i Łopaciński na podium. Trzy medale naszych pływaków

/waf/
Waldemar Frańczak
Dwa medale wywalczyła Donata Kilijańska z KSZO Ostrowiec Św., a jeden Kacper Łopaciński z Foki Sandomierz, w pierwszym dniu pływackich mistrzostw Polski juniorów 17-18 lat.

Na pływalni AWF w Krakowie rozpoczęły się w piątek mistrzostwa Polski juniorów 17-18 lat na basenie 25-metrowym.

Bardzo dobrze spisali się nasi zawodnicy. Donata Kilijańska z KSZO Ostrowiec Św. została mistrzynią Polski na 400 metrów stylem zmiennym w czasie nowego rekordu okręgu- 4:45,20 oraz wicemistrzynią kraju na 100 metrów stylem motylkowym. Jej rezultat 1:01.62 to również nowy rekord okręgu.

Po srebro sięgnął także Kacper Łopaciński z Foki Sandomierz. Uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu był drugi na 50 metrów kraulem. Jego czas- 22,62- to rekord okręgu juniorów 18 lat.

W finale A 200 metrów kraulem płynęła Sonia Wołoszyn z KSZO, która z wynikiem 1:57,71 zajęła szóste miejsce.