Kilijańska trzykrotnie na podium

Redakcja
Na ubiegłorocznych mistrzostwach Polski Donata Kilijańska również zdobyła mistrzowskie tytuły na 800 i 1500 metrów i wicemistrzowski na 400 metrów kraulem. Waldemar Frańczak
Donata Kilijańska z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski wywalczyła dwa złote i jeden srebrny medal podczas Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców 19-20 lat w Pływaniu.

Na poznańskim obiekcie Termy Maltańskie najlepiej ze świętokrzyskich pływaków spisała się Donata Kilijańska z KSZO, która wywalczyła dwa złote i jeden srebrny medal. Wygrała, z czasami 16.25,22 i 8:34,38, wyścigi na 1500 i 800 metrów stylem dowolnym oraz była druga na 400 metrów kraulem w czasie nowego rekordu okręgu- 4:08,04. Identyczny dorobek medalowy ostrowczanka miała na ubiegłorocznych mistrzostwach w Szczecinie.

Blisko podium był Marcin Kaczmarski z KSZO. Czas 7:55,44 dał mu czwarte miejsce na 800 metrów kraulem. Marcin awansował także do finału 400 metrów kraulem, w którym z czasem nowego rekordu okręgu - 3:51,00, był szósty. Na takiej pozycji ukończył 1500 metrów stylem dowolnym, również poprawiając rekord okręgu- 15:14.28.

Wysokie lokaty zajmowała kraulistka Małgorzata Lipińska z KSZO. Była siódma na 800 metrów- 8:57,24, ósma na 400 m- 4:20.27 i dziewiąta na 200 m- 2:05,26.

Roger Kurant z KSZO i Kacper Łopaciński z Foki Sandomierz kończyli konkurencje na dalszych miejscach.