KKF Caffaro Global System Kazimierza Wielka odpadła z Pucharu Polski w futsalu. Wisła Opatowiec lepsza w derbach z BSF Busko-Zdrój

Bartosz Wartałowicz
Wisła Opatowiec jedynym zespołem z Ponidzia, który zagra w 3 rundzie Pucharu Polski w futsalu. Zobacz, jak radziły sobie pozostałe drużyny. Wisła Opatowiec/FB
KKF Caffaro Global System Kazimierza Wielka przegrała 2:7 z AZS UŚ Katowice. Lider 2. Ligi futsalu grupy 4 po pierwszym kwadransie miał korzystny rezultat, ale rywal w kolejnych minutach znalazł sposób na defensywę zespołu z Ponidzia. W derbowym spotkaniu 2 rundy Pucharu Polski, BSF Busko-Zdrój przegrał z Wisłą Opatowiec 2:4.

KKF Caffaro Global System Kazimierza Wielka poza rozgrywkami Pucharu Polski w futsalu. BSF Busko-Zdrój przegrał z Wisłą Opatowiec

KKF Caffaro Global System Kazimierza Wielka - AZS UŚ Katowice 2:7
Bramki: Jakub Mączyński 13, Norbert Jaszczak 36 - Dominik Śmiałkowski 2, Michał Król 16, Siergiej Łapa 17,19, Patryk Widuch 22, Dominik Wilk 25, Mykyta Możejko 33.
KKF Caffaro: Orzechowski, Maderak, Kądzielski, Mączyński, D. Nowak, Kaczor, Jaszczak, Bździuła, Łakota, Mignano, Souza Oliveira, Przebieracz, Dziadana, P. Nowak.

Lider 2 Ligi grupy 4 dostał w 2 rundzie Pucharu Polski w futsalu bardzo wymagającego rywala - wicelidera 1 Ligi futsalu grupy południowej. AZS UŚ Katowice był zdecydowanym faworytem pucharowego spotkania i bardzo dobrze wywiązał się ze swojego zadania. Pierwsze 15 minut było niezłe w wykonaniu drużyny z Kazimierzy Wielkiej - na tablicy widniał remis 1:1 po trafieniach Dominika Śmiałkowskiego na początku meczu (AZS UŚ Katowice) i Jakuba Mączyńskiego (KKF Caffaro Global System Kazimierza Wielka). Kolejne minuty były znakomite w wykonaniu gości z Katowic, którzy zdobyli szybko 3 bramki i kontrolowali dalszy przebieg spotkania. Pierwszoligowiec prowadził w Kazimierzy Wielkiej już 7:1, ale gola na otarcie łez dla gospodarzy zdobył Norbert Jaszczak.

Drużyna z Ponidzia wciąż dobrze sobie radzi w 2 lidze grupie 4, gdzie jest liderem tabeli. W 6 rozegranych spotkaniach KKF Caffaro Global System Kazimierza Wielka zdobył 16 punktów i ma 2 "oczka" przewagi nad BSF Busko-Zdrój. Caffaro to jedyny zespół, który w tej klasie rozgrywkowej nie przegrał nawet jednego spotkania.

BSF Busko-Zdrój - Wisła Opatowiec 2:4
Bramki: Mateusz Majcherczyk bramka samobójcza 10, Dominik Szymkiewicz 39 - Daniel Suchan 1, 23, Tomasz Armatys 27, Andrzej Musiał z karnego 35.
BSF: Zachariasz, Kowalczyk, K. Rogoziński, F. Rogoziński, Szumilas, Taler, Sarnecki, Szlązak, Lasia, Śliski, Zoch, Szymkiewicz.
Wisła: Skotarczyk, Armatys, T. Kozieł, Bizoń, Lekki, Musiał, Kot, K. Kozieł, Kurnik, Kościółek, Janik, Madejski, Majcherczyk, Suchan.

Mnóstwo emocji przyniosły derby Ponidzia w Pucharze Polski w futsalu. Święto halowego futbolu zakończyło się wygraną faworyta z Opatowca. 6 zespół w tabeli 1 Ligi grupy południowej długi czas nie mógł ponownie sforsować bramki gospodarzy z Buska-Zdroju, ale w 23 minucie spotkania objął prowadzenie po raz drugi i w kolejnych fragmentach meczu powiększał przewagę. Wynik ustalił Dominik Szymkiewicz, który zdobył gola w 39 minucie spotkania.

BSF odpadł z pucharowej rywalizacji, ale wciąż radzi sobie dobrze w 2 Lidze futsalu grupie 4. Drużyna z Buska-Zdroju jest na 2 miejscu i walczy o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. W 7 meczach BSF Busko-Zdrój zdobył 14 punktów. Wisła Opatowiec wygląda solidnie w tabeli 1 Ligi futsalu grupy południowej. Drużyna z powiatu kazimierskiego raczej nie awansuje do wyższej ligi, ale nie grozi jej również spadek do 2. Ligi. W 11 spotkaniach Wisła zdobyła 15 punktów.