KKP Korona – Motor Lublin 1:3 w Centralnej Lidze Juniorów...

KKP Korona – Motor Lublin 1:3 w Centralnej Lidze Juniorów Młodszych

Aktualizacja:

KKP Korona przegrał z Motorem Lublin. Z piłką Krystian Smerdzyński
    1/17
    przejdź do galerii

KKP Korona przegrał z Motorem Lublin. Z piłką Krystian Smerdzyński ©Sławomir Stachura

Piłkarze KKP Korony Kielce przegrali 1:3 z Motorem Lublin w Centralnej Lidze Juniorów Młodszych do lat 17.
    KKP Korona Kielce – Motor Lublin 1:3 (0:2)
    Bramki:
    Daniel Szelągowski 64 - Jakub Sobstyl 24, Dominik Banach 32 z karnego, Erwin Serwin 78.

Korona: Drej – Plichta (50. Smerdzyński), Dziedzic, Dziubek, Cukrowski – Rybus (70. Żądło), K. Turek, Klapa (50. Górski), R. Turek (65. Bartosik), Tomczyk (Ganczarski) – Szalągowski.

W Lublinie KKP Korona zremisował 1:1, w rewanżu górą byli lublinianie, którzy wypracowali przewagę przed przerwą. Najpierw obrona KKP dała się zaskoczyć Jakubowi Sobstylowi, a kilka minut potem sędzia podyktował problematyczny rzut karny, który wykorzystał Dominik Banach.

Po przerwie kielczanie ruszyli do ataku i efektem tego był przepiękny kontaktowy gol Daniela Szelągowskiego, gdy mocno uderzona piłka wylądowała pod porzeczką. Kielczanie ruszyli do przodu ze zdwojoną siłą przeszli na grę trzema obrońcami, ale w 78 minucie nadziali się na kontrę i było 1:3.

Przegrywamy fizycznością. Trzeba pamiętać, że wszyscy moi piłkarze są o rok młodsi od rywali, urodzeni 2002 roku. Rok różnicy na tym poziomie rozgrywek ma jednak znaczenie – przyznał po meczu Mikołaj Pełka, trener Korony.
    W następną sobotę, 5 maja KKP zmierzy się z Koroną Kielce. Początek meczu na stadionie przy ulicy Prostej o godzinie 12.