Klasa A, grupa 1. Dużo bramek w Nagłowicach, Bielinach i Bolminie. Zobacz komplet wyników (zdjęcia)

/KAR/, /RTK/
Granat II zremisował u siebie z Piastem Chęciny 2:2. Z lewej strzelec pierwszego gola dla skarżyszczan, Maciej Kwaśniewski, obok zawodnik gości Wiktor Nowak. Fot. Robert Kaczmarek
Dużo bramek padło w niedzielnych spotkaniach pierwszej grupy klasy A. Najwięcej w Nagłowicach, gdzie miejscowy Dąb uległ Zrywowi Skroniów 1:6. Po sześć goli strzeliły drużyny w Bielinach, gdzie Niedzianka wygrała z Grodem Ćmińsk 4:2 oraz w Bolminie, w którym LKS przegrał z GKS Górno 0:6.

Dąb Nagłowice - Zryw Skroniów 1:6 (0:4), Piotr Wójcik 85 - Łukasz Krakowski 6, Wojciech Ziółkowski 21, Tomasz Kwiatkowski 26, 44 z karnego, Artur Karnia 58, Robert Łoboda 86.
Zryw: Dziub (65 Koczaj) - Kwiatkowski, Albin (75 Krzysztofik), Pańtak, Ziółkowski - W. Faryna (65 Pawlikowski), Koncewicz, Woźnica, Karnia - Łoboda, Krakowski (65 P. Faryna).
- Bardzo szybko zdobyliśmy. Później kontrolowaliśmy przebieg gry, strzelając kolejne gole - Mariusz Kośmider, trener Zrywu Skroniów.

Nidzianka Bieliny - Gród Ćmińsk 4:2 (0:2), Szymon Bochniak 52, Rafał Kowalczyk 60, Sebastian Satro 78, Marcin Brożyna 81 - Kamil Walczak 27, Michał Koza 45.
Nidzianka: Iwan - Barański (84 A. Brożyna), Kosecki, Banasik, Maciejski - Gałka, Kowalczyk (75 M. Brożyna), Adamczyk, Bąk - Sarto, Bochniak.
Napastnik Nidzianki Szymon Bochniak strzeloną bramkę zadedykował zmarłemu w środę zawodnikowi czwartoligowego ŁKS Georyt Łagów - Damianowi Murcowi, z którym razem występowali w łagowskim zespole.
- Był to dziwny mecz. Pierwsza połowa zdecydowanie należała do Grodu, który zdobył dwie bramki po dwóch kontratakach. W drugiej połowie nie mając nic do stracenia zaatakowaliśmy. Zdobyliśmy dwie bramki, w tym jedną w pięknym stylu strzeloną przez Rafała Kowalczyka. Później udało nam się zdobyć jeszcze dwie i wygrać całe spotkanie - mówi Andrzej Wiącek, trener Nidzianki Bieliny.

LKS Bolmin - GKS Górno 0:6 (0:2), Arkadiusz Krzysiek 80, 85, Robert Radek 33, 60, Bartosz Sot 75, Przemysław Kowalik 15.
GKS: Parszowski - R. Kaleta, Morawski, K. Kaleta, Zielonka - Kumorowski, Albin, Sot, Kowalik (85 S. Wąś) - Radek, Filipczak (70 Krzysiek).
- Stworzyliśmy bardzo dużo sytuacji. Udało nam się poprawić skuteczność, co zaowocowało zdobyciem aż sześciu bramek - mówi Andrzej Raczyński, trener GKS Górno.

Granat II Skarżysko - Piast Chęciny 2:2 (0:0), Maciej Kwaśniewski 51, Patryk Krakowiak 54 - Przemysław Niechciał 58, Karol Mochocki 61.
Granat II: Drabik - Kowalik, Burys, Rogalski, Pisarek (46 P. Rzeszowski) - Kwaśniewski, Gadecki (78 Malicki), Chatys (46 Sułek), Sobański (75 Piętak) - Krakowiak, Witkowski.
Piast: Rączka - Ogonowski, Stępień, Sierar, Latkowski - Krzos, Komorowski, Nowak, Niechciał - Koneckiewicz (56 Mochocki), Dziubel (81 Drej).
Rezerwy Granatu były na najlepszej drodze do piątego z rzędu zwycięstwa, po 54 minucie prowadziły 2:0, ale w ciągu następnych siedmiu dały sobie wbić dwa gole. - Mieliśmy swoje pięć minut i na tym nasza dobra gra się skończyła. Kopaliśmy piłkę jak na targowicy, a już nasza postawa w obronie to był po prostu dramat - mówił zdenerwowany trener rezerw Granatu Seweryn Dejworek.
- Granat to zespół poukładany taktycznie, mający wyższe aspiracje niż gra w Klasie A. Cieszę się, że przeciwstawiliśmy się gospodarzom. Wykorzystaliśmy ich błędy, chwała chłopakom za to, że wytrzymali presję i podnieśli się - wspominał szkoleniowiec Piasta Artur Wierzba.

Zieleń Żelisławice-Secemin - Polanie Pierzchnica 1:1 (0:0), Artur Łodej 90+5 - Hubert Lipa 60.

Victoria Górki Szczukowskie - Victoria Mniów 0:0.

Pauzowała: Astra Suchedniów.