Klasa A, grupa 1. Nidzianka pokonana!

Kamil MARKIEWICZ [email protected]
Przemysław Niechciał (z lewej) zdobył dwie bramki dla Piasta Chęciny w meczu ze Zrywem Skroniów. Z prawej bramkarz Zrywu Krzysztof Dziub, który zadebiutował w pierwszym składzie zespołu ze Skroniowa. fot. Kamil Markiewicz
Rezerwy Granatu Skarżysko wygrały z niepokonaną w tym sezonie Nidzianką Bieliny 1:0. Gola na wagę trzech punktów strzelił w 42 minucie Mateusz Witkowski.

Mariusz Kośmider, trener Zrywu Skroniów: - Był to nasz najlepszy mecz z dotychczasowych w tym sezonie. W pierwszej połowie przeważaliśmy, ale prawdziwa dominacja naszego zespołu nastąpiła po przerwie. W końcówce meczu zabrakło koncentracji i straciliśmy dwie bramki.

Marcin Stokowiec, trener Piasta Chęciny: - Mecz przebiegał pod dyktando gości. Dobra organizacja gry w tym zespole zadecydowała o tak wysokim zwycięstwie.

Granat II Skarżysko - Nidzianka Bieliny 1:0 (1:0)
Mateusz Witkowski 42.

Granat II: Drabik - Kowalik, Maciejewski, Derlatka, Rogalski - Kwaśniewski, P. Burys (46. A. Imiela), K. Mróz, Sobański (85 Bator) - P. Rzeszowski (90 Malicki), Witkowski (60 Sułek).

Nidzianka: Iwan - Maciejski, Banasik, Satro, Marcin Pindral - Kobyłecki (46 Kosecki), Mateusz Pindral, Adamczyk, Bąk (70 Chlewicki) - Sito, Bochniak.

- Mecz stał na bardzo wysokim poziomie. W drugiej połowie nie wykorzystaliśmy czterech doskonałych okazji. Ponadto w 80 minucie Kamil Derlatka nie wykorzystał rzutu karnego. Goście również mieli okazje, ale bardzo dobrze bronił nasz bramkarz Robert Drabik. Piłkarze z Bielin dwukrotnie trafiali w słupek - mówi Seweryn Dejworek, trener rezerw Granatu Skarżysko.

GKS Górno - Dąb Nagłowice 12:0 (8:0)
Robert Radek 12, 17, 19, 28, 42, 53, Bartosz Sot 14, 21, 54, Mateusz Banyś 65, Przemysław Kowalik 27, 67.

GKS: Morawski - R. Kaleta, Waldon, K. Kaleta, Janus - Kumorowski (60 Filipczak), J. Kaleta (60 Banyś), Wąś, Kowalik - Sot (60 Cisak), Rodek.

- Zwycięstwo chcemy zadedykować wójtowi gminy Górno Przemysławowi Łysakowi - mówi Andrzej Raczyński, trener GKS Górno.

Zieleń Żelisławice-Secemin - Gród Ćmińsk 1:0 (0:0)
Mariusz Fira 82.

Zieleń: Dariusz Miernik - Bartyzel, Walasek, Gwiazda, Sikorski - Bernat, T. Fira (88 Baczyński), A. Fira, Pasoń - Damian Miernik (58 Saladra), Kowalski (55 M. Fira).

Piast Chęciny - Zryw Skroniów 2:6 (0:2)
Przemysław Niechciał 85, 89 - Maciej Woźnica 18, 35, Artur Karnia 47, 72, Łukasz Krakowski 55, Tomasz Kwiatkowski 66.
Piast: Pisarczyk - Stępień, Zegadło, Sierar, Latkowski - Heinrich, Muszyński (70 Terech), Jaworski (60 Rutkowski), Klimczak - Nowak (62 Wajs), Niechciał.
Zryw: Dziub - Kwiatkowski, Albin (80 P. Suchmiel), Koncewicz, Ziółkowski - Faryna, Magiera (70 Kaleta), Woźnica (70 Pańtak), Karnia (70 Pawlikowski) - Krakowski, Łoboda.

Victoria Mniów - Polanie Pierzchnica 4:2 (1:1)
Mateusz Opara 10, 55, Mateusz Milcarz 75, Michał Kraszewski 83 - Jakub Majewski 8, Patryk Bielecki 70.

Victoria: Bujak - Łękawski (72 Czechowski), Michał Milcarz, Lisowski, Kwaskowicz - Pawlikowski, Kaniowski, K. Rusiński (60 Serek), P. Plech (70 Kraszewski) - Mateusz Milcarz, Opara (75 Biadun).

Polanie: Krysiński - Detka, B. Ramiączek, Domagała, Szczukiewicz - Bielecki, Majewski (80 Wysocki), K. Kmiecik, Grzegorczyk (70 Sobota) - Rajek, Ł. Kmiecik (60 Dutkiewicz).

- To nasze pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Myślę, że zadecydowała o nim determinacja zawodników - mówi Michał Kraszewski, trener Victorii Mniów.

MKS Stąporków - LKS Bolmin 0:2 (0:0)